Temmuz 20, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

POLYGON VE NFTICALLY İŞ BİRLİĞİ İLE E-TİCARET ODAKLI METAVERSE

e-ticaret

Şirketler, COMEARTH ile Metaverse’te çevreleyeci e-ticaret mağazalarını oluşturabilecek. Ayrıca COMEARTH, Salesforce, Shopify, OpenKart, Magenta ve WooCommerce gibi Web2 platformlarına API’lar üzerinden bağlanarak, kullanıcıların metaverse e-ticaret deneyimine geçiş yapmasını kolay hale getirecek.

Ethereum ölçeklendirme platformu Polygon, dün paylaştığı bir açıklamayla NFT pazar yeri altyapısı sunan NFTically ile iş birliği yapacağını duyurdu. Bu iki tanınmış şirket, COMEARTH isimli e-ticaret odaklı bir metaverse'ü hayata geçirmek için güçlerini birleştiriyor. 

COMEARTH’ün faaliyet alanı ve detayları

COMEARTH'ün dünyanın ilk e-ticaret odaklı metaverse'ü olması amaçlanıyor. Şirketler, COMEARTH ile Metaverse'de kendi çevreleyeci e-ticaret mağazalarını oluşturabilecek. Bu anlamda COMEARTH'ün Web3'ün Amazon'u olarak konumlanacağını söyleyebiliriz. 
COMEARTH, metaverse'te arazi sahibi olan kişi ve markaların, NFT ürünlerini satmalarını kolaylaştıracak. metaverse'e giriş yapan kurumlar, COMEARTH alt yapısından faydalanarak adeta "kendin yap" usulüyle bir mağaza oluşturabilecek. Mağaza oluşturma araçlarının Beta sürümü Ekim ayında yayına alınacak. 
Bu arada COMEARTH arsa fiyatlarının 200 dolar ile 180 bin dolar arasında değiştiğini belirtelim. Arsa satışının sonlanmasına yaklaşık 21 saat kaldı. Kullanıcılar arsa almak için ödeme yapsa da, aldıkları arsa üzerinde deneyimler inşa etmek ücretsiz olacak. 
Ayrıca COMEARTH, Salesforce, Shopify, OpenKart, Magenta ve WooCommerce gibi Web2 platformlarına API'lar üzerinden bağlanarak, kullanıcıların metaverse e-ticaret deneyimine geçiş yapmasını kolay hale getirecek. Bu geçiş kapsamında kullanıcılar, mağazada yer verdikleri 2 boyutlu ürün görsellerini, tek tıkla 3 boyutlu modellere dönüştürebilecek
Kısacası doğrudan müşteriye satış (d2c) yapan kişi ve kurumlar, metaverse mağazalarını sorunsuz bir şekilde hayata geçirebilecek. Kullanıcılar, kendilerine sunulan panel üzerinden oluşturdukları metaverse mağazasının performansını da takip edebilecek. Panelin sunduğu özellikler arasında metaverse arsasına gelen trafiğe dair analizlere ve potansiyel müşteri yaratmak için oluşturulan araçlara erişmek yer alıyor. 
Bunlara ek olarak COMEARTH, The Sandbox ve Decentraland gibi öncü metaverse girişimlerinde, "COMEARTH MegaStores" isimli dükkanlar oluşturacak. 

COMEARTH’te NFTically’nin rolü

Pek çok marka için metaverse hala bir kavramdan öteye geçememiş olsa da, merkeziyetsiz uygulamaların (dApp) artışıyla Web3'e geçişin hızlandığını söylemek mümkün. Yine de Web3 söz konusu olduğunda, şirketlerin bu alanda geliştirebileceği çözümlerin çok başındayız. 
Doğrulanabilir kişisel mülkiyet ve yeni finansal araçların ötesinde, Web3 e-ticaret, perakende ve dijital pazarlama alanlarında önemli bir potansiyel sunuyor. Özellikle NFTically'nin sunduğu kodsuz (no-code) platform, e-ticaret, perakende ve dijital pazarlama alanlarında faaliyet gösteren şirketlerin, Web3'e adım atmasını kolaylaştırıyor. Bu anlamda NFTically'yi full-stack Web3 SaaS'ı olarak tanımlayabiliriz. NFTically'nin platformu ise COMEARTH'ün kalbini oluşturuyor. COMEARTH Whitepaper'ı üzerinden NFTically'nin sunduğu teknolojileri ve projenin yol haritasını detaylı olarak inceleyebilirsiniz. 

HABERİN DEVAMI…

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video