Haziran 13, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

OYUN DEVİ TENCENT METAVERSE’TE

Tencent

Oyun sektörünün en önemli isimlerinden olan Tencent, genişletilmiş gerçeklik (XR) teknolojisine odaklanarak metaverse’e göz kırpıyor.

Metaverse sektörü özellikle son dönemde şirketlerin yatırımları ve attıkları adımlar ile birlikte oldukça büyük bir bilinirliğe ve popülariteye kavuştu. Birçok önemli şirket ticari marka başvuruları gerçekleştirirken, geleceğe yönelik yatırımlarını hızlandırdılar. Doğal olarak blockchain ve oyun sektörünün bir harmanı olarak görülen metaverse, oyun şirketlerinin de odak noktalarından biri hâline geldi.
Birçok oyun şirketinden metaverse odaklı yatırım ve çalışmalar gördük. Son olarak Çin merkezli oyun devi Tencent, yatırım yapacağı yeni teknolojilere dikkat çekerken metaverse'e de değindi. Tencent’in oyun şefi Steven Ma, 4-5 yıl içerisinde sanal gerçeklik alanında önemli adımlar atacaklarını açıkladı:
“Önümüzdeki 4-5 yıl içinde yazılım, içerik, sistemler, SDK araçları, donanım ve diğer bağlantılarda aktif olarak deneme yapma fırsatını yakalamayı ve endüstride kıyaslama olabilecek sanal gerçeklik deneyimleri yaratmayı umuyoruz”
Bu açıklama şirketin metaverse planlarına dair önemli bir sinyal olarak görülüyor.
Tencent oyun sektörünün en önemli isimleri arasında yer aldığını belirtelim. Bünyesinde başta Epic Games, Riot Games, Ubisoft olmak üzere Miniclip, Discord ve Rockstar Games gibi popüler geliştiricileri barındıran şirket, oyun sektörü söz konusu olduğunda adından sıkça söz ettiriyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video