Temmuz 25, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

METAVERSE YAZILIM UZMANLIĞI PROGRAMI

Uzmanlığı

Smartpro Teknoloji tarafından hayata geçirilen yüzde 100 burslu Metaverse Yazılım Uzmanlığı Programı’nın kayıtları devam ediyor. Değerlendirmeler sonucunda belirlenecek 100 öğrenciye 700 saatlik verilecek.

Teknoloji dünyasının en güncel konu başlıklarından biri olan metaverse, sektör gözetmeksizin tüm global şirketlerin radarında. Facebook’un Meta olarak yeniden markalanmasının ardından gündemdeki ağırlığını artıran bu kavram, esasen yeni değil. Fakat son bir yılda etki alanını hiç olmadığı kadar genişletti.
Eğer siz de bu yeni dünyada yerinizi almak istiyorsanız, Smartpro Teknoloji tarafından gerçekleştirilen yüzde 100 burslu Metaverse Yazılım Uzmanlığı Programı’na dahil olabilirsiniz. Peki, burs programına katılım şartları neler?
Başvuruların ağustos ayına kadar süreceği programdan üniversitelerin bilgisayar mühendisliği, bilgisayar programcılığı ve sayısal tabanlı lisans ve ön lisans bölümlerinden mezun olacak ya da yeni mezunlar faydalanabilecek. Değerlendirmeler sonucunda belirlenecek 100 öğrenciye 700 saatlik Metaverse Yazılım Uzmanı eğitimi için yüzde 100 burs verilecek.

700 Saatlik Metaverse Yazılım Uzmanlığı Eğitimi

Eğitimler ağustos ayında Smartpro Bilgisayar Akademisi’nde başlayacak ve 9 ay sürecek. Program sonunda mezun olan öğrenciler Smartpro Teknoloji bünyesinde istihdam şansı yakalayacak. Dünyada ilk olma özelliğini taşıyan Metaverse Yazılım Uzmanlığı Programı‘nda, yazılım, ileri yazılı, animasyon, unity ile oyun geliştirme, AR/VR artırılmış gerçeklik, blockchain ve NFT olmak üzere 6 farklı eğitimi içinde barındırıyor.
Konuya dair açıklamalarda bulunan Smartpro Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Önder Eker, teknoloji sektöründe büyük bir uzman açığı olduğunu ve gençlerin teşvik edilmesi gerektiğini belirtti. “Gençlerimizi metaverse alanında donanımlı bir şekilde yetiştirebilirsek tüm dünyaya Türkiye’den Metaverse yazılım uzmanı ihraç edebiliriz” diyen Eker, 2025 yılına kadar en az 500 öğrenciye eğitim vererek istihdam sağlamayı planladıklarını söyledi.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video