Mart 3, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

ÖĞRENCİLERE “METAVERSE” SÖYLEŞİSİ

Söyleşi

Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, TÜBİTAK Bilim Söyleşileri devam ediyor.

Deneysel gözlem

Adapazarı İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonunda gerçekleştirilen söyleşide, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Karasu Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Teknolojileri Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Ali Kırksekiz, öğretmenler ve öğrencilerle bir araya geldi. “Metaverse” konulu söyleşide eğitim-öğretim süreçlerinin teknolojiyle harmanlanarak daha iyi bir öğrenme ortamı oluşturmanın hedeflendiği, bilimsel bilginin küçük yaşlarda nasıl elde edilebileceği, deneysel ve gözlem yoluyla elde edilen bilgilerin güvenilirliği ve geleceği şekillendirmedeki etkisi anlatıldı.

Gerçeklik kavramı

Örneklerle konuya dikkat çeken ve anlaşılmasını kolaylaştıran Kırksekiz, hızla ilerleyen teknolojik gelişmelerle öğrencilerin sanal ortam ve sanal gerçeklik kavramlarıyla karşılaşacağını, işin mutfağına girdikleri zaman sanal gerçeklik gözlükleriyle alışveriş ve satış yapabileceklerinin de bilgisini verdi.

Bilgi üretimi 

Adapazarı İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Eyüp Kotan, bilim söyleyişleri etkinliklerinin bilimsel bilgiye erken ulaşma ve öğrenciyi doğru bilgiye yönlendirme ve öğrencinin bilgi üretmesini kolaylaştırma noktasında çok önemli olduğunu belirterek projeye rehberlik eden Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Vildan Ünal’ a teşekkür etti.

Küçük yaşlarda

Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş konuşmasında, TÜBİTAK Bilim Söyleşileri kapsamında yapılan çalışmaların küçük yaşlarda atılacak temeli sağlamlaştırma, doğru ve gerçek bilgiye ulaşmayı kolaylaştırma ve öğrenci üretkenliğine fırsat sunma noktasında çok değerli olduğunu, belirtti. Bakırtaş, doğru bilgiyi alanında uzman kişiden öğrenmenin, soru-cevaplarla zihindeki belirsizlikleri netleştirme fırsatı bulmanın öğrenciler adına büyük bir imkân olduğunu ekleyerek Dr. Öğr. Üyesi Ali Kırksekiz’ e ve emeği geçenlere teşekkür etti.

KAYNAK

Instagram
KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video