Mayıs 22, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

ÖĞRENCİLERE ‘DİJİTAL METAVERSE’ SERTİFİKASI

öğrencilerine

Çağ Üniversitesi dijitalleşen dünyada anlamlı bir projeye imza attı. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Fen Edebiyat Fakültesi öğrencilerine üçüncü sınıfta seçmeli olarak ITL 314-Virtual Worlds dersi sunuldu. Bu dersi alan öğrencilere üç kurumun onayladığı ‘Metaverse Mastery’ sertifikası verildi.

ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ

Dublin Teknoloji Üniversitesi, ABD'deki Whole Brain Health ve Çağ Üniversitesi'nin ortaklaşa yürüttüğü ders kapsamında öğrenciler, sanal dünya platformu Second Life içinde avatarlarını şekillendirme, obje yaratma, sanal ortamda sunum araçları kullanma, platform içerisinde çeşitli iletişim araçlarını kullanma ve dünyanın birçok bölgesinde kullanılan uluslararası bir platformda sunum yapma gibi gereklilikleri yerine getirdi.

Günümüzde giderek önemi artan ve her geçen gün daha da popüler hâle gelen 'Metaverse' kavramı ile öğrencilerin tanışmasını sağlayan 'Virtual Worlds' dersi, öğrencilerin farklı ülkelerde bulunan öğrencilerle tanışmasını ve birlikte proje yürüterek uluslararası takım çalışması becerisi kazanmalarını da sağlıyor. 

Doç. Dr. Murat Gülmez ile Araştırma Görevlisi Ersin İnal tarafından verilen dersin önümüzdeki dönemde uluslararası işbirlikleri ile kapsamının genişletilmesi planlanıyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video