Haziran 13, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

WHARTON SCHOOL’DAN METAVERSE ODAKLI İŞLETME KURSU

Wharton
Steve

Dünyanın en eski işletme okulu Wharton School, metaverse’te iş hakkında altı haftalık bir çevrimiçi kurs başlattı.

Pensilvanya'daki özel Ivy League Üniversitesi’nin işletme okulu Whartoon School, okulun ekonomik danışmanlık firması Prysm Group ile beraber geliştirdiği, “Metaverse’te İş” konulu altı haftalık bir çevrim içi kurs başlattı.
Fortune’un 26 Temmuz tarihinde yayınladığı habere göre kursun amacı, işletme uzmanlarına gelişmekte olan metaverse ekonomisindeki fırsatları değerlendirmeyi, sorunları ele almayı ve çözüm üretmeyi öğretmek ayrıca bu kapsamda yardımcı araçları daha iyi kullanabilmek için katılımcıların araçları anlamasını sağlamak. Kurs bu amaç çerçevesinde işletme uzmanlarına, The Sandbox (SAND) ve Decentraland (MANA) gibi VR teknolojileri ve blockchain tabanlı dünyalar hakkında altı haftalık hızlandırılmış bir eğitim verecek.
Kursun değineceği ilk konulardan biri herkesin belli belirsiz bildiği metaverse kavramının nasıl tanımlanacağı olacak. Wharton profesörü Kevin Werbach konu ile ilgili;

Neyin metaverse olarak sayıldığını tanımlamak zor. Bilim kurgudan çıkan bu büyüleyici sanal gerçekliğin bir de oradaki hizmetleri içeren gerçek yanı var örneğin, sanal bir oyun platformu olan Roblox gibi.

dedi.
Okulun websitesinden alınan bilgilere göre, 12 Eylül’de başlayacak kursun ücreti $4.500 olacak ve dersler asenkron olarak işlenecek. Altı haftalık program, Adobe, Animoca Brands, Second Life, ve Unity gibi konuk konuşmacılarla beraber 50 saatlik ders videosu içerecek.
Bu kurs, Wharton School’un blokchain sektörüne ilk girişi olmayacak. Okul, ocak ayında “Blockchain ve Dijital Varlıkların Ekonomisi” üzerine altı haftalık bir kurs yapmıştı.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video