Mayıs 22, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

NVIDIA İLE DİJİTAL İNSAN OLUŞTURULUYOR

dijital

NVIDIA Omniverse Avatar Cloud Engine duyuruldu. Şirket, yeni Omniverse Avatar Engine ile dijital insanlar yaratmayı mümkün kılıyor.

NVIDIA, şirketlerin metaverse dünyasına girmesini sağlamak için yeni bulut tabanlı hizmet ve araçlarını duyurdu. Dijital avatar ve içerik oluşturmayı kolaylaştırmayı hedefleyen NVIDIA Omniverse Avatar Cloud Engine, şirketin metaverse’e yönelik hedeflerini yansıtıyor.

Omniverse Avatar Cloud Engine ile gerçekçi avatar yaratmak

NVIDIA, SIGGRAPH 2022 etkinliği kapsamında Omniverse Avatar Cloud Engine’i (ACE) duyurdu. Oldukça gerçekçi sanal asistanlar ve dijital insanlar oluşturmayı mümkün kılan Avatar Cloud Engine; oyun, eğlence, bankacılık ve ulaşım gibi birden çok sektörde kullanılacak.
NVIDIA, ACE kapsamında “son derece gerçekçi, tamamen etkileşimli avatarlar” oluşturmanın artık mümkün olduğunu söyledi. Ayrıca dijital asistanların birden fazla dili anladığını, konuşmalara yanıt verdiğini ve ortamla etkileşim kurduğunun altını çizdi.
Şirketin halihazırda ACE hizmetine dayanan Maxine ve Tokkio isimli iki projesi bulunuyor. Maxine, çevrim içi iş birliği ve içerik üretim uygulamalarını son teknoloji video ve ses işlevleriyle birleştiriyor. Tokkio ise restoranlar gibi hizmet sektöründeki ortamlar için iletişim kuran ve öneriler sunan avatarlara odaklanıyor.
NVIDIA Omniverse ve Simülasyon Teknolojisi Başkan Yardımcısı Tokkio , “NVIDIA ACE, birçok sofistike yapay zeka teknolojisini bir araya getirerek geliştiricilerin Turing testini geçme yolunda olan dijital asistanlar oluşturmalarına olanak tanıyor” dedi.
Daha önce Epic Games benzer bir projeyi Unreal Engine desteğiyle geliştiren MetaHuman’da ortaya koymuştu. NVIDIA ise dijital asistanlar ve gerçekçi avatarlar oluşturarak Epic Games’e meydan okuyor. Bu avatarların metaverse’e geçişi kolaylaştırması hedefleniyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video