Nisan 20, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

İRAN, KRIPTO PARA İLE İTHALAT YAPIYOR

İran

İran, kripto para birimi ile ödenen toplam 10 milyon dolarlık mal ithalatı siparişini onayladı.

Kripto para konusunda yeni yeni atılımlar yaparak katı süreci geride bırakan İran’dan bir hamle daha geldi. İran Ticareti Geliştirme Örgütü (TPO) Başkanı Alireza Peyman-Pak’ın Twitter üzerinden söylediklerine göre, İran 10 milyar dolar değerindeki ithalat siparişini kripto para ile tamamladı.
Eylül ayının sonuna kadar kripto para birimleri ve akıllı sözleşmelerin kullanımının odak noktası olan ülkelerle birlikte ticarette kripto ile ödemenin yaygın yöntem olarak kullanılacağını tahmin ettiğini de sözlerine ekleyen Alireza Peyman-Pak'ın tweeti şu şekilde:

Bu hafta, 10 milyon dolar değerindeki ilk resmi ithalat siparişi kaydı, kripto para birimi kullanılarak başarıyla tamamlandı.

İran Kripto Bakış Açısını Yumuşattı

İran hükümeti 2021 yılında enerji kullanımını çevreleyen endişeleri nedeniyle Bitcoin madenciliğini yasaklama kararı almıştı. Ardından, İran polisi başkent Tahran’daki bir tesisten kripto para madenciliği için kullanılan 7 binden fazla bilgisayara el koydu. mad
Bu olaydan yaklaşık 1 hafta sonra kriptoya olan bakışını yumuşatan İran, buna istinaden 30 kripto madencilik çiftliğinin kurulmasın onay vermişti. Bu onay, azla bir süre sonra geldi.
Mart 2021’de İran Cumhurbaşkanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi hazırladığı ayrıntılı bir raporda ülkeyi uluslararası yaptırımları atlamak için Bitcoin ve diğer para madenciliğini benimsemeye teşvik etti.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video