Haziran 13, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse Turizm

METAVERSE’TE TATİL DENEYİMİ HEYECANLANDIRIYOR

heyecanlandırıyor
Arsa satışları, sanal mağazalar derken hayatımızda yer etmeye başlayan Metaverse, turizm sektörünü de heyecanlandırıyor. Yabancı ziyaretçiler, yakın zamanda seçtiği tatil destinasyonlarını Metaverse’de deneyimleyip karar verecek.
Kalınacak otelden, kültürel etkinliklere kadar bir tatile ilişkin ne varsa sanal alemde gezilecek. Örneğin, Nevşehir’de uçan balonu görüp heyecanlanan Norveçli, o yükseklikten manzaranın gerçeğini izlemek için Türkiye’ye gelecek. Bu sayede daha fazla yerli ve yabancı ziyaretçi sayısına ulaşılacak.

KÖTÜ SÜRPRİZ YAŞANMAMIŞ OLACAK

Konuyu eleştirenler, önceden deneyimle turistlerin gelmeyeceğini söylese de aksini düşünenler, insanların çok beğendikleri yerleri fiziksel olarak da görmek isteyeceklerini söylüyor. Öte yandan, sanal araştırma sayesinde müşteri memnuniyeti artacak, kötü sürprizler yaşanmayacak.
İletişim uzmanlarına göre sanal alem ve gerçek dünyadaki hayatlarımız artık birbirinden daha keskin şekilde ayrılacak. Uzun vadede ise her ikisi birbiri içine geçecek. Yani sanal ortamda bir elbiseyi deneyip veya bir mekanı ziyaret edip sonra fiziksel olarak deneyimleyeceğiz.

SANAL KONSERDEN ALIŞVERİŞE KADAR HER ŞEY BULUNACAK

Dijital iletişim Uzmanı Dr. Nebat Garakhanova’ya göre bu dijital evrende, muhtemelen üç boyutlu bir avatar oluşturarak; çalışmak, gezmek, oyun oynamak, konsere gitmek, alışveriş yapmak gibi birçok günlük aktiviteyi yerine getirmek mümkün olabilecek.

HABERİN DEVAMI…

Twitter
Instagram
KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video