Temmuz 20, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

MC DONALDS’DAN METAVERSE YATIRIMLARI

McDonald's
Dünyanın en büyük fast-food zinciri McDonald's da metaverse yatırımlarına başladı. Gelen haberlerde, dev şirketin metaverse'te sanal yiyecek, içecek ve eve sipariş hizmetleri vermek için ticari marka başvurusunda bulunduğu ortaya çıktı.

METAVERSE MC DONALDS’DAN EVE SİPARİŞ

Business Insider’ın haberine göre dev restoran zinciri McDonald’s, metaverse platformlarında sanal restoranlar oluşturmak için 4 Şubat günü ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne ticari marka başvurusunda bulundu. Dev şirketin McDonald’s restoranları ve McCafe açmak için 10 adet başvuruda bulunduğu, eve sipariş ve sanal yiyecek içecek hizmetlerini müşterilerine sunmayı planladığı da açıklamalar arasında yer aldı.
Yapılan başvuruların bir kısmı, NFT’lerin de yer aldığı sanal yiyecek ve içecek ürünleri satmak için, diğerleri ise metaverse’te yer alan insanların gerçek hayattaki evlerine teslimat yapabilen bir sanal restoran için yapıldı. Ayrıca, McDonald’s ve McCafe markaları altında sanal konserler gibi etkinliklerin de dev şirketin metaverse hedeflerinin arasında olduğu gelen haberler arasında yer aldı.

HABERİN DEVAMI...

Twitter 
Instagram 
KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir. 

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video