Haziran 24, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

LC WAIKIKI METAVERSE MAĞAZASINI AÇTI

mağazasını

56 ülkede hizmet veren Türkiye’nin en büyük giyim mağazalarından LC Waikiki, metaverse’te inşa ettiği “MetaStore” isimli mağazasını tanıttı.

Yüzlerce milyar dolarlık pazar hacmi ile hem Türkiye’de hem de dünyada öncü giyim mağazalarından bir tanesi olan LC Waikiki, metaverse't inşa ettiği MetaStore isimli mağazasını tanıttı. Instagram üzerinden paylaşılan gönderilerde “Modanın geleceği Metaverse’te, ilkler LC Waikiki’de!” sloganıyla duyurulan MetaStore adından söz ettirmeye ve müşterileri heyecanlandırmaya devam edecek gibi duruyor.
Adidas, Nike gibi köklü şirketlerin de önceki süreçlerde metaverse üzerinde mağazalar açtığı ve hizmetlerini modern çağa ayak uydurarak genişlettiği biliniyordu. MetaStore, diğer giyim mağazası sanal gerçeklik deneyimlerinden farklı olarak daha çok “oyunlaştırılmış” bir deneyimi kullanıcılarına sunmayı amaçlıyor.
Günümüzde 56 ülkeye yayılmış ve 1200’den fazla mağazaya sahip olan büyük şirket, çağa ayak uydurma konusunda geç kalmadı ve ilk adımını attı. Metaverse evrenindeki bu heyecanlandıran girişimi her ne kadar yoğun talep ile karşılansa da Waikiki bu deneyimi henüz sınırlı sayıda kullanıcıya taşıyabiliyor. 120’den fazla ürünün üç boyutlu modellerine yer verecek olan LC Waikiki MetaStore’un, önümüzdeki günlerde beta sürümünün tamamlanmasıyla daha geniş kitlelere açılması planlanıyor.
Teknik alt yapısının Unreal Engine ile geliştirildiği açıklanan LC Waikiki MetaStore, şirketin yaptığı duyurulara göre tamamen LC Waikiki’nin iç kaynaklarıyla ile finanse edildi ve hayata geçirildi.
LCWaikiki’nin dijitalden sorumlu üst düzey yöneticisi (CDO) Şerafettin Özer söz konusu platform hakkında şu açıklamalarda bulundu:

Her konuyu masaya yatırdık. Platformları inceledik. Avatarları ve dokunma hissi gibi detayları inceledik. Sonuçta alışveriş deneyimini de sunabileceğimiz ve farklı okazyonlarla bir deneyim kurgulayacağımız bir oyun hayata geçirdik.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video