Nisan 20, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

İSTANBUL ARKEOLOJİ MÜZESİ’NDE METAVERSE SERGİSİ

Arkeoloji

“Ancient Futures “(Antik Gelecekler”) sergisinin açılışı, İstanbul Arkeoloji Müzesinde gerçekleşti. Açılışa 400 kişi katıldı. Mutlaka görmeniz gereken sergi hakkında detayları sizin için derledik…

Meta ve Xtopia, Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliğiyle “Ancient Futures “(Antik Gelecekler”) sergisinin açılışı, İstanbul Arkeoloji Müzesi’nde Arkeoloji Müzesi Direktörü Rahmi Asal, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü Müzeler Dairesi Başkanı Bülent Gönültaş, Meta Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcısı Derya Matraş ve Xtopia Kurucusu Lalin Akalan’ın ev sahipliğinde gerçekleşti.
400 kişinin katıldığı etkinlikte arkeoloji ve mitolojiden esinlenerek geçmişi günümüz teknolojisiyle buluşturarak, geleceği hayal etmemizi sağlayan bir sergi düzenlendi.

ARTIRILMIŞ GERÇEKLİK İLE SANAT ESELERİ BULUŞUYOR

Arkeoloji Müzesi’nin farklı salonlarına yerleştirilen sergide, müzenin eserleriyle aynı ortamda dijital ekranlar ve fiziksel heykellerin yanı sıra, Artırılmış Gerçeklik çalışmalarıyla birçok perspektif bir araya geldi.
Xtopia kurucusu Lalin Akalan ise sergide yer alan eserlerle ilgili bilgi verdi “Belki de insanlık tarihinde ilk defa küresel bir boyutta eş zamanlı olarak bir metaverse dünyasını geliştirip üzerine yatırım yapıyoruz. Metaverse, dünyanın ve toplumun çalışma şeklini değiştirme potansiyeline sahip ve sanatçılara da bu düzlemin her kösesini dijital yaratıcılıkla harmanlamaları için eşi görülmemiş bir fırsat sunuyor” dedi.

METAVERSE MÜZESİ AY SONUNA KADAR DEVAM EDECEK

Ekim ayının sonuna kadar antik lahit eserlerinin arasında metaverse sanatını deneyimleyebilirsiniz. İstanbul Arkeoloji Müzesi Fatih’te yer alıyor. Saat 09:00 ile 19:00 arasında haftanın her günü açık. Müzenin ücreti ise 60 TL ve müzekart geçerli değil.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video