Temmuz 20, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

HTC, Pixiv İLE ORTAK OLDU

HTC
Steve

Tayvan merkezli akıllı telefon ve sanal gerçeklik gözlüğü üreticisi HTC, metaverse’te 3D anime avatar oluşturmak için yeni bir iş ortaklığı yaptı.

HTC, yayımlanan bir basın açıklamasında, metaverse platformu VIVERSE’da Japon anime tarzı 3D avatarı oluşturmak amacıyla Japonya merkezli sanal sanatçı topluluk platformu ile çalışacağını duyurdu.

HTC Metaverse’te Kendini Geliştirecek

HTC’nin metaverse projesi VIVERSE, yeni ortaklıklar ve ürünler ile sık sık gündeme gelmeye devam ediyor. Son olarak VIVERSE’ün başkanı Joseph Lin bu konu hakkında birtakım açıklamalarda bulundu. Lin yeni projenin birçok ihtiyacı karşılayacağını belirterek şunları kaydetti:
“Pixiv ile yapılan iş ortaklığı, VIVERSE’teki sanal karakter sayısını hızla artıracak. Anime ve manga stillerini tercih eden kullanıcıların ihtiyaçlarını önemli ölçüde karşılayacak”
VIVERSE, HTC tarafından bu yılın mart ayında tanıtılan bir metaverse projesi. Şirket geçtiğimiz ay, metaverse platformu destekli ilk akıllı telefonu Desire 22’yi kullanıcıların beğenisine sunmak için piyasaya sürmüştü.
VRoid ise Pixiv tarafından 2018’de tanıtılan ve ilgili kullanıcıların 3D karakterleri özelleştirmesine imkan tanıyan bir proje olarak karşımıza çıkıyor. Yapılan açıklamaya göre Pixiv şu an günde 10.000’den fazla avatar üretmiş durumda.
Şu anda 81 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Pixiv, 100 milyondan fazla eser ile Japon tarzı illüstrasyon, anime, manga stili üzerine odaklanan bir web site olarak biliniyor. Konu ile ilgili daha fazla detay açıklanmadı.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video