Haziran 13, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

HONG KONG’TA BİR ÜNİVERSİTE METAVERSE’TE KAMPÜS KURACAK

Hong

Hong Kong Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, metaverse’te kampüs oluşturarak öğrencilere sanal ders verecek.

Hong Kong Bilim ve Teknoloji Üniversitesi öğrencileri, üniversitelerinin iki kampüsünün dijital kopyalarını inşa ettiğini duyurmasının ardından yakında metaverse'te ders alabilecek ve sınıf arkadaşlarıyla etkileşime girebilecekler.
Kampüsler, üniversitenin iki profesörü, MetaHKUST proje lideri Wang Yang ve Metaverse ve Bilişimsel Üretkenlik Merkezi direktörü Pan Hui’nin öncülük ettiği bir proje olan MetaHKUST’un bir parçası olacak.

Öğrenciler VR Başlıkları Takarak Metaverse’e Katılacak

Perşembe günü düzenlenen bir basın toplantısında yol haritasını açıklayan üniversite, projenin nihai olarak üniversitedeki tüm fiziksel ve sanal deneyimleri tek bir çatı altında birleştirmeyi hedeflediğini açıkladı. Öğrenciler derslerde VR başlıkları takarak gerçek nesnelerin üzerine eklenmiş veri ve bilgileri görebilecek ya da farklı kampüslerdeki sınıf derslerine katılabilecekler.
Başlangıç olarak ilk aşamada VR sınıfları, sensörler, kameralar ve görselleştirme araçlarını içeren fiziksel altyapı kurulacak. Üniversite daha sonra görüntüleri toplamak ve sanal dünya kopyalarını oluşturmak için fiziksel kampüsleri tarayacak.
Öğrenciler ve öğretim üyeleri daha sonra metaverse'te kullanılmak üzere kendi avatarlarını, NFT’lerini, kripto paralarını ve sanat eserlerini oluşturabilecekler. Ayrıca diplomalarını ve transkriptlerini NFT olarak alabilecekler.
Üniversite ayrıca, Hui’nin şu anda çoğunlukla tek kullanıcılı olarak tanımladığı ve zaman ve yer açısından önemli kısıtlamalar sunan AR teknolojisine de yönelecek.
Konuyla ilgili yapılan açıklamada üniversite şunları söyledi:

“Burada başarmaya çalıştığımız şey, teknolojinin büyük boyutlu ortamları ve devasa çok kullanıcılı deneyimleri idare edecek şekilde ölçeklendirilmesidir, bu yalnızca fiziksel-dijital vizyonumuzun temel bir sorununu temsil etmekle kalmaz, aynı zamanda MetaHKUST’u diğer kampüslerin metaverse girişimlerinden ayıran temel bir faktördür.”

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video