Nisan 20, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

GÜNEY KORE’NİN YENİ ‘METAVERSE’ ŞEHRİ

lüks

Güney Kore, Seongnam şehrini ‘metaverse’te yeniden yaratacağını duyurdu. Kullanıcılara NFT formunda vatandaşlıklar verecek olan sanal şehrin, 2023 yılının haziran ayında kullanıma açılacağı ifade edildi.

Güney Kore, nüfusu en kalabalık 12. şehri Seongnam’ın tamamını ‘metaverse’te yeniden inşa edeceğini duyurdu. Sanal şehrin, sakinlerine NFT formunda vatandaşlıklar vereceği ifade edildi. NFT vatandaşlıkları alan kullanıcıların, şehir belediyesine ilişkin bilgilere erişim sağlayabileceği belirtildi. Seongnam’ın ‘metaverse’teki sanal operasyonlarına 2023 yılının mayıs veya haziran ayında başlamayı planladığının da altı çizildi.  
Aktarılan detaylara göre; Seongnam, güncel olarak yaklaşık 1 milyon vatandaşa ev sahipliği yapıyor. Bu nedenle yeni projenin, çok sayıda insanı NFT satın almaya ve ‘metaverse’e teşvik edeceği tahmin ediliyor. Şehir yönetimi, ekim ayında NFT’ler ve ‘metaverse’le ilgili daha fazla gelişme ve detay paylaşacaklarını söylüyor.  

Güney Kore’nin başkenti Seul da ‘metaverse’ şehri inşa ediyordu

Öte yandan; Seongnam, ‘metaverse’ şehri oluşturan ilk Güney Kore şehri olmadı. Daha önce, Güney Kore başkenti Seul da bir ‘metaverse’ şehri kurmuş ve sanal yerleşimin herkese açık olmayan test çalışmalarına başlamıştı. Yapılan test çalışmasının, Seul belediye binası ve Seul Plaza’nın sanal olarak yeniden inşa edilişi sırasında katılımcıların etkileşimli bir şekilde oyun ve etkinliklere katılabilmesine olanak tanıyacağı ifade edilmişti.  
Seul ayrıca, kendi ‘metaverse’ şehrine dijital hizmetleri de entegre etmeyi planlıyordu. Bu dijital hizmetler arasında, canlı sohbet odası bulunan bir sanal şikayet merkezi de yer alıyordu. Test çalışmasına, başlangıçta Seul’un çevrim içi öğrenme platformundan 3 bin 200 katılımcı ve Seoul IT Tech Governance Group’tan uzmanların katılım sağlayacağı ifade edilmişti. 

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video