Mayıs 29, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

FORD, METAVERSE’E GİRMEYE HAZIRLANIYOR

Ford

Metaverse ve NFT evrenine dahil olan büyük şirket sayısı her geçen gün artıyor. Bu şirketler arasına en son katılan ise milyar dolarlık sermayesi ile Ford oldu.

Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticaret Ofisi (USPTO) lisanslı ticari marka avukatı Mike Kondoudis çarşamba günü attığı bir tweette, Ford’un sektöre yönelik hamlesine dair ilk detayları açıkladı. Yapılan duyuruda, şirketin Mustang, Bronco, Lincoln, Explorer ve F-150 Lightning dahil olmak üzere kendi otomobil markalarını kapsayan toplam 19 ticari marka başvurusu yaptığı belirtildi.
Söz konusu atılım, markaya ait sanal arabaların, kamyonetlerin ve SUV’ların yanı sıra çevrimiçi bir NFT pazar yerini de kapsıyor. Ford tarafından 2 Eylül‘de dosyalanan USPTO belgelerine göre, belirlenen söz konusu markaları içeren NFT eserleri, metin, ses ve videolar üretmeyi planlıyorlar.
Ayrıca şirket, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklikte yürütülen çevrimiçi ticaret fuarları da dahil olmak üzere “çevrimiçi sanal dünyalarda” kullanım için araç parçaları, aksesuarlar ve kıyafetleri içeren “bilgisayar programları” olarak adlandırılan indirilebilir sanal ürünler oluşturmayı hedefliyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video