Haziran 15, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

FACEBOOK’UN METAVERSE BİLANÇOSU

Facebook

Metaverse’e girmekte kararlı olan Facebook, bu alandaki departmanı için yüklü miktarda zarar açıkladı.

Meta Platforms (Facebook) Çarşamba günü yayınladığı kazanç raporuna göre, artırılmış ve sanal gerçeklik operasyonlarını içeren Facebook Reality Labs (FRL) departmanında ikinci çeyrekte 2.81 milyar dolar zarar açıkladı.
FactSet’e göre bu rakam ilk çeyrekteki 2.96 milyar dolarlık zarardan biraz daha düşük ve analistlerin bu çeyrek için 3.67 milyar dolarlık zarar tahminlerinden daha iyi.

Facebook’un Metaverse Departmanı, 2.81 Milyar Dolar Zarar Açıkladı

FRL, ilk çeyrekteki 695 milyon dolarlık gelirine kıyasla ikinci çeyrekte 452 milyon dolar gelir elde etti. Bu, Meta’nın Facebook, Instagram ve WhatsApp’ı da içeren uygulama ailesinden bu çeyrekte elde edilen 28.4 milyar doların küçük bir kısmıydı.
Şirket, Reality Labs gelirinin üçüncü çeyrekte ikinci çeyreğe kıyasla daha düşük olmasını beklediğini söyledi.
Meta, 2021 yılında FRL için 2.3 milyar dolar gelir ve 10.2 milyar dolar zarar bildirmişti. Şirket, önümüzdeki birkaç yıl boyunca bu bölüme daha da fazla harcama yapmaya kararlı olduğunu söyledi.
CEO Mark Zuckerberg, şirketin ilk çeyrek kazanç toplantısında, şirketin metaverse kolunun şu anda “çok başarılı 2030’lu yıllar için zemin hazırladığını” söyledi.
FactSet’e göre, Meta’nın 2.46 dolarlık düzeltilmiş çeyreklik hisse başına kazancı analistlerin ortalama 2.54 dolarlık tahminini ıskalarken, 28.8 milyar dolarlık toplam geliri 28.9 milyar dolarlık tahminlerin biraz altında kaldı.
Meta’nın hisseleri, bu sonuçlar sonrasında bu yazının yazıldığı anlarda günlük %6 yükseliş ile 169 dolardan işlem görüyor.
Metaverse kavramı 2021 yılında kripto para dünyasında da popülerlik kazanmıştı.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video