Nisan 20, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

ESKİ GOOGLE CEO’SU, METAVERSE HAKKINDA ŞÜPHECİ

CEO'su

Eski Google CEO’su Eric Schmidt, metaverse kavramının ve metaverse’ün insanlar için ne anlama geldiği konusunda kafa karışıklığı olduğunu söyleyerek bu teknolojiye şüpheyle yaklaştığını aktardı.

2011 yılına kadar Google'da 10 yıllık CEO'luk tecrübesi olan Eric Schmidt, Meta şirketinin metaverse sektörüne yoğunlaşmasına rağmen insanların bu kavram hakkında hala net bir tanımı olmadığını belirterek bu teknolojinin benimsenmesine şüpheyle yaklaştığını aktardı.
Colorado'daki bir etkinlikte konuşan CEO, eskiden Facebook olarak bilinen Meta'nın metaverse'ü şekillendirecek şirket olacağını düşünmediğini belirterek şunları dedi:

“Bir şirket onu tanımlama beklentisiyle adını değiştirmiş olsa da metaverse’ün ne olduğu konusunda bir anlaşma yok.”

Metaverse’te araziler ve yatırımlar

Şirketler ve ülkeler, şu anda VR (Sanal Gerçeklik) ve AR (Artırılmış Gerçeklik) teknolojileri ve bunları kullanan uygulamalarla ilişkili bir teknoloji olan metaverse'e zaten çok yatırım yapıyorlar. Metaverse'ü gelecek için kilit bir teknoloji olarak gören Güney Kore, mayıs ayında teknolojiye ilgi duyan ulusal şirketleri başlatma fikriyle doğrudan metaverse platformlarına 177 milyon dolar tahsis edeceğini açıklamıştı.
Metaverse'teki gayrimenkul hakkında da konuşan eski CEO, metaverse'te büyük miktarda özel arsa satın almamaktan endişe duymadığını da dile getirdi.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video