Mayıs 29, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse NFT

eBay, METAVERSE VE NFT İŞİNE GİRİYOR

eBay

Amerikan e-ticaret devi eBay, uzaydaki farklı ürünler için çeşitli ticari marka başvuruları gönderdikten sonra  metaverse ile ilgilenen en son büyük marka oldu.

Şirket, takas edilemeyen tokenler ( NFT ), NFT borsaları, NFT ticareti, sanal mal pazarları, fiziksel ve sanal malları olan çevrimiçi perakende mağazaları için başvuruda bulundu. Başvuru, 23 Haziran'da Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi'ne ( USPTO ) sunuldu.
Başvurunun haberi, 28 Haziran'da lisanslı ticari marka avukatı Michael Kondoudis tarafından bir tweet paylaşımı ile açıklandı.

eBay’in meta veri deposu görünümü

eBay metaverse girişiminin, kullanıcıların blok zincirindeki dijital varlıklarla etkileşime girmesine izin veren etkileşimli bir web sitesi gibi ürünler sunmayı hedeflediğini gösteriyor. Şirket ayrıca NFT'lerle ilgili değişim hizmetleri sunmayı planlıyor. 
Meta veri deposu konsepti büyüdükçe, e-Ticaret platformları, müşteriler için kişiselleştirilmiş deneyim ve müşteri deneyimini iyileştirmenin yanı sıra daha güçlü müşteri katılımı gibi özellikler sunan ana yararlanıcılar arasında yer almak üzere sıralanıyor. 
Özellikle, eBay'in metaverse girişimi, şirket devam eden ekonomik çöküşle savaşırken işini ölçeklendirebilir ve yeni müşteriler çekebilir.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video