Haziran 24, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

DİSNEY’DEN APPLE’A METAVERSE ÇELMESİ

Disney

Disney metaverse kurmak için eski Apple yöneticisi ile anlaştı. Apple’da 12 yıl çalışan yönetici, Disney’de neler yapacak?

Disney, metaverse'e girmeye çalışan şirketlerden biri. Geçtiğimiz yıldan bu yana metaverse için çalışmalarını yürüten eğlence şirketi, 12 yıl boyunca Apple'da çalışmış yöneticiyi işe aldı. Eski yönetici, uzun yıllar boyunca Apple Arcade takımında boy göstermişti.

Disney metaverse için eski Apple yöneticisi ile anlaştı

Disney tarafından paylaşılan son blog yazısı, şirketin metaverse hayallerini kanıtlar nitelikte. Disney, metaverse'teki yaratıcılığına liderlik etmesi için eski Apple yöneticisiyle anlaştığını duyurdu. Mark Bozon, 12 yıllık Apple deneyiminin ardından Disney'in metaverse takımına katıldı.

HTC’nin metaverse temalı telefonu gerçek dünyaya yenik düştü!

Piyasa değeri açısından ABD'nin en büyük medya şirketi olan Disney, hem yeni nesil yayıncılığa hem de yeni nesil sosyal medyaya yaptığı yaptırımlar ile dikkat çekiyor. Dijital dünyada Disney evreni kurmak isteyen firma, yine de metaverse'ün nasıl olacağını kararlaştırmış değil.
Disney, Mark Bozon'un Apple Arcade'deki deneyimine güvenerek yeni bir takım kurmasını istiyor. Bozon; Disney'in oyun, film, eğlence parkları ve diğer bölümlerini metaverse'e taşıyacak olsa da, planlarını henüz detaylandırmadı.
Eski Apple Arcade yöneticisi, Disney'in dijital dünyadaki stratejisini oluşturmaktan ve metaverse'ü yaratma planlarını yürütmekten sorumlu olacak. Ayrıca raporlarını ise Disney'in dikkat çeken yöneticisi Tüketici Deneyimleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Mike White'a sunacak.
Kendi metaverse'ünü yaratmaya çalışan şirketlerinde başında Meta geliyor. Geçtiğimiz yıl şirket adını Facebook'tan Meta'ya çeviren ve 10 milyar dolarlık yatırım duyuran sosyal medya devi, Disney gibi rakipleri de karşısına almış durumda.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video