Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para Web3

WEB3 ve BLOCKCHAIN’İN KADINLARA SUNDUĞU FIRSAT EŞİTLİĞİ

Web3

Web3 ve blok zinciri teknolojileri, finans, teknoloji ve girişimcilik dünyasında kadınlara eşit fırsatlar sunma konusunda eşi benzeri olmayan fırsatlar sunuyor. Bu merkezi olmayan sistemler, finansal ve teknolojik kapsayıcılık konusunda tarihsel olarak engellerle karşılaşmış kadınlar için özellikle güç veriyor. Web3’ün sınırsız doğası, kadınların coğrafi kısıtlamalar olmadan küresel ağlarda yer almasına, projelerde işbirliği yapmasına ve bilgiye ve kaynaklara erişmesine olanak tanıyor.

Binance Blockchain Week İstanbul 2023 etkinliğinin ikinci gününün inovasyon sahnesi kapsamında Web3 ve blok zinciri ekosisteminin cinsiyet eşitsizliğini azaltma, inovasyonu teşvik etme ve daha kapsayıcı ve adil bir dijital ekonomi yaratma vaatlerini Binance CMO’su Rachel Conlan’dan dinledik.

Binance TR Pazarlama Direktörü Harika Eldoğan moderatörlüğünde gerçekleştirilen keyifli sohbetin başında Conlan’ın kariyer yolculuğunu dinledik. Spor ve eğlence endüstrisinden Web3’e geçiş yapan Conlan,  yalnızca cinsiyet eşitliğini değil herkesi kapsayan bir eşitlik anlayışına sahip olunması gerektiğini vurguladı. Binance kültürünün temelinde bu yaklaşımın yattığını eklerken merkeziyetsiz dünyanın sunduğu fırsatları tam anlamıyla hayata geçirebilmek ve sürdürülebilir modeller yaratmak için buna ihtiyacımız olduğunun altını çizdi.

Aynı zihniyetlere sahip benzer insanların aynı ürün ve hizmetleri yaratacağını söyleyen Conlan, oyunu bir sonraki aşamaya taşımak için farklı zihniyetlerin birlikte çalışabilmesi, bu dünyada kendilerine yer bulabilmelerinin önemini anlattı. Binance Academy’nin bu doğrultuda hayata geçirdiği programların detaylarını paylaştı.

Web3 dünyasına girmesinin temelinde amaç arayışı ve etki yaratma isteği olduğunu anlatırken Web3’ün bu doğrultudaki vaatlerinin gerçekleştirilebilmesi için kitlelerin birlikte bu amaç için çalışmasına ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

KAYNAK

Instagram
KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video