Temmuz 19, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

VITALIK BUTERIN TIME DERGİSİNE KAPAK OLDU

Vitalik

Popüler kripto para birimi Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, TIME dergisine kapak oldu. 28 yaşındaki programcı verdiği 80 dakikalık röportajda kripto paralar ile ilgili umutlarını ve endişelerini dile getirdi.

Kripto paralar ve blok zinciri teknolojileri gün geçtikçe daha popüler hâle geliyor. Hatta bu durum o kadar hızlı ilerledi ki daha birkaç yıl önce çok az insanın bilgi sahibi olduğu bu para birimleri, şimdilerde El Salvador isimli ülkenin resmi para birimi hâline bile gelmeyi başararak gelecekte bu teknolojilerin daha da yaygınlaşacağını gösterdi.
Ethereum’un (ETH), lider kripto para Bitcoin’den (BTC) sonra en büyük kripto para birimi olduğunu söylemek yanlış olmaz. Sağlam bir altyapıya sahip olan Ethereum, sahip olduğu teknoloji ve sunduğu özellikler sayesinde bu kadar yükselmeyi başardı. Durum böyle olunca bu kripto para biriminin kurucusu Vitalik Buterin de oldukça popüler bir isim hâline geldi. 28 yaşındaki programcı, şimdi de dünyanın en saygın dergilerinden biri olan TIME’a kapak olmayı başardı.

‘Kriptonun Prensi’

Buterin, şimdi de TIME dergisinin Mart ve Nisan aylarındaki çifte sayısının kapağı olarak tarihe geçti. Dergi tarafından ‘Kriptonun Prensi’ olarak nitelendirilen Buterin, verdiği 80 dakikalık röportajda kripto para piyasaları hakkındaki umutlarını, düşüncelerini ve endişelerini aktardı.
28 yaşındaki programcı yaptığı açıklamalarda blok zincirinin bir ‘sosyal değişim aracı’ olarak görmeyi beklediğini belirtti. Buterin; bu teknolojinin zayıf oylama sistemlerinden şehir planlamalarına, teknoloji sektöründeki tekelliğe ve hatta otoriter rejimlere kadar birçok sistematik soruna çözüm getirmesini umduğunu söylerine ekledi.
Ayrıca Rusya – Ukrayna savaşı ile ilgili üzüntüsünü vurgulayan Buterin, sosyal değişim konusunda önümüzdeki zamanlarda daha fazla ses çıkarmayı planladığını da sözlerine ekledi ve kriptonun dünyayı olumlu etkilemesi gerektiğinin altını çizdi.

HABERİN DEVAMI…

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video