Haziran 13, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

ÜNLÜ YATIRIMCILARIN BİTCOİN VE KRİPTOPARA HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİ

Bu günlerde, kripto hakkında aşırı olumlu görüşlerle Twitter ve Youtube’u tıkayan binlerce yeni çağ kripto yatırımcısı var. Peki ya Warren Buffet gibi eski, “geleneksel” finans yatırımcılarından bazıları? Bitcoin ve kripto para birimi hakkındaki görüşlerini öğrenmek sizi şaşırtabilir.

En ünlü geleneksel finans yatırımcılarından bazılarının Bitcoin ve kripto para birimleri hakkındaki düşüncelerini ve görüşlerini derledik.

#1 Warren Buffet

Modern çağın muhtemelen en ünlü yatırımcısı olan Warren Buffet, en sıradan yatırımcının bile muhtemelen bildiği bir isim. Bu iş adamı ve Berkshire Hathaway’in CEO’su, onlarca yıldır birçok büyük şirkete yaptığı büyük yatırımlarla milyarlarca dolarlık net değerini dolduruyor.

Çok basmakalıp olmadan, Warren’ın neredeyse bir asırlık olması, kripto para birimi hakkındaki görüşü hakkında size bir ipucu verebilir.

Bay Buffet, birçok kez Bitcoin ve kripto para birimi hakkında olumsuz konuşarak rekor kırdı. 2020’deki böyle bir alıntıda, “Kripto para birimlerinin temelde hiçbir değeri yok ve hiçbir şey üretmiyorlar” dedi ve Bitcoin’e atıfta bulunurken “fare zehri”ne atıfta bulundu.

Ayrıca Bitcoin’i bir kumar aracı olarak adlandırdığı ve (Bitcoin) dolandırıcılık ve kaybolmalarla bağlantılı olduğundan bahsettiği kayıtlara geçti. Doğru , çünkü geleneksel finansta geniş çapta yayılan dolandırıcılık ve yolsuzluk görmedik… gözleri deviriyor.

Olumsuz olsa da, onun fikrini duymak önemlidir. Birçok kripto insanı bir yankı odasında yaşamayı tercih ediyor, kriptonun yanılmaz olduğuna inanıyor. Bize göre kriptoyu tam olarak anlamadığı ve olumsuz görüşleri de bunu yansıttığı yönünde.

(Görüntü CC BY 2.0 ve Flickr’daki Michael Reuter’ın izniyle)

#2 Bay Wall Street’in Kendisi

https://platform.twitter.com/embed/Tweet.html?dnt=true&embedId=twitter-widget-0&features=eyJ0ZndfZXhwZXJpbWVudHNfY29va2llX2V4cGlyYXRpb24iOnsiYnVja2V0IjoxMjA5NjAwLCJ2ZXJzaW9uIjpudWxsfSwidGZ3X3NwYWNlX2NhcmQiOnsiYnVja2V0Ijoib2ZmIiwidmVyc2lvbiI6bnVsbH0sInRmd19zZW5zaXRpdmVfbWVkaWFfaW50ZXJzdGl0aWFsXzEzOTYzIjp7ImJ1Y2tldCI6ImNvbnRyb2wiLCJ2ZXJzaW9uIjo0fX0%3D&frame=false&hideCard=false&hideThread=false&id=1033086468468629504&lang=en&origin=https%3A%2F%2Fcryptogiggle.com%2Ffamous-investors-opinions-on-bitcoin-and-crypto%2F&sessionId=f7817a7141b8d13e731c130c8c19a2b844fa002f&theme=light&widgetsVersion=0a8eea3%3A1643743420422&width=550px

Bir dakika o Leo DiCaprio değil mi!? 

Birçok insan Jordan Belfort’u ilk kez, Leonardo DiCaprio ve Jonah Hill’in başrollerini paylaştığı Martin Scorsese’nin hit filmi The Wolf Of Wall Street sayesinde duydular. 

Ancak, film gerçek bir hikayeye dayanıyordu ve gerçek Jordan Belfort topluma borcunu ödedi ve şu anda hayatını motivasyonel konuşmacı ve satış eğitmeni olarak sürdürüyor.

Jordan’a kripto para birimi hakkındaki düşünceleri hakkında çok şey soruluyor ve biz de bazı cevaplar için onun Twitter’ına gittik. Yukarıda yer alan tweet’te Jordan, bitcoin’i dolandırıcılık olarak nitelendiriyor …. ekli videoda, “(Bitcoin’in) çok büyük bir kısmının az sayıda hesaba ait olduğu” gerçeğine karşı temkinli olduğunu belirtiyor. 

Bu düşünceleri 2018’de yayınladığından beri Bitcoin’in yaklaşık yedi bin değerinde olduğunu ve şimdi bu miktarın dört katından fazla olduğunu belirtmek ilginç. Fiyat her şey değildir, ancak Bitcoin’deki birçok erken yatırımcı, onun sattığı kuruşluk hisse senetlerinden çok daha iyi durumda.

Bay Belfort, blok zinciri teknolojisinin bir destekçisi olduğunu açıklığa kavuşturmaya devam etti , ancak Bitcoin’in “Hükümetler/Bankalar arkasına geçene kadar” etkili bir değişim aracı olduğuna inanmıyor. (Evet)

#3 Peter Theil’in kripto ve Bitcoin’i ele alması

En ünlü PayPal kurucularından ikisi muhtemelen Elon Musk ve Peter Theil’dir. Peter Theil, PayPal’dan ayrıldığından beri en tanınmış risk sermayedarlarından ve yatırımcılardan biri haline geldi, aslında Facebook’taki ilk dış yatırımcılardan biriydi. 

6 milyarın üzerinde net değere sahip olan Bay Theil, listemize en ileri görüşlü girişlerden biridir ve kripto alanında söylenecek (ve yapılacak) çok şey vardır.

2017 yılının başlarında Theil ve şirketi Founders Fund, 15-20 milyon değerinde Bitcoin satın aldı ve o burada durmadı.

Son zamanlarda, Theil kendisini “Bitcoin yanlısı maksimalist” olarak adlandırdı; bu, tipik olarak, birinin Bitcoin’in kripto alanındaki üstün dijital varlık olduğuna inandığı anlamına gelir. Ancak bu, Theil’in diğer kripto para birimlerine dahil olmasını engellemedi. Bay Theil, para birimi enflasyonundan muzdarip ülkelerde enflasyonla savaşabilecek istikrarlı bir madeni para oluşturmayı uman Rezerv para biriminin (RSR) başlıca yatırımcılarından biridir.

Peter Theil’i “izlenecek biri” sütununa yazın, çünkü dokunduğu kripto projelerine çok ilgi duyuyoruz.

#4 Carl Icahn ve Bitcoin

https://platform.twitter.com/embed/Tweet.html?dnt=true&embedId=twitter-widget-1&features=eyJ0ZndfZXhwZXJpbWVudHNfY29va2llX2V4cGlyYXRpb24iOnsiYnVja2V0IjoxMjA5NjAwLCJ2ZXJzaW9uIjpudWxsfSwidGZ3X3NwYWNlX2NhcmQiOnsiYnVja2V0Ijoib2ZmIiwidmVyc2lvbiI6bnVsbH0sInRmd19zZW5zaXRpdmVfbWVkaWFfaW50ZXJzdGl0aWFsXzEzOTYzIjp7ImJ1Y2tldCI6ImNvbnRyb2wiLCJ2ZXJzaW9uIjo0fX0%3D&frame=false&hideCard=false&hideThread=false&id=1263969114516631552&lang=en&origin=https%3A%2F%2Fcryptogiggle.com%2Ffamous-investors-opinions-on-bitcoin-and-crypto%2F&sessionId=f7817a7141b8d13e731c130c8c19a2b844fa002f&theme=light&widgetsVersion=0a8eea3%3A1643743420422&width=550px

Carl Icahn, TWA havayolları da dahil olmak üzere çeşitli büyük düşmanca devralmalarla Amerikan tarihinin en ünlü şirket akıncılarından biridir.

Yukarıdaki tweet’te Icahn, Hertz kiralık arabasındaki şüpheli yatırımını içeren bir şakanın kıçı. Bay Icahn’a ne kadar değinmek istesek de, Bitcoin eleştirisinde oldukça dürüsttü. Bitcoin ve diğer kriptoların “saçma” olduğunu söyleyerek kayıtlara geçti, ancak “belki onları anlamıyorum” ve belki de onlar için çok yaşlı (kriptolar) olduğunu söyleyerek devam etti.

Bay Icahn’a, onları anlamadığını açıkladığı ve teknolojiyle ilgili olarak kendi yaşıyla dalga geçtiği için kredi veriyoruz.

Kripto para birimi söz konusu olduğunda genel “eski para” hissini görebileceğinizi düşünüyorum ve sorun değil, kendi fikirlerine hakları var. Bir gün bu uzayın öncüleri bizler, “Ether” ve “Satoshi” gibi isimlerle yatlarımızda oturup, anlamadığımız fütürist yatırımlara el sallayan eski sisliler olacağız.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video