Haziran 15, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

TETHER, URUGUAY’DA YENİ YATIRIMLARA YELKEN AÇTI

Tether

Stablecoin ihraççısı Tether, Uruguay’da enerji üretimi ve sürdürülebilir Bitcoin madenciliği faaliyetlerinin başlatılması için yatırım yaptı.

Stablecoin ihraç şirketi Tether, Uruguay'da yeni yatırımlar gerçekleştirdi. Tether, resmi web sitesi üzerinden, Uruguay'da enerji üretimi ve sürdürülebilir Bitcoin madenciliği operasyonlarının başlatılması için yatırım yaptığını duyurdu. 
Piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük stablecoin'i olan USDT'nin ihraççısı Tether, son dönemlerde kripto piyasasına yön verecek adımlar atmaya devam ediyor. Bilindiği üzere Tether, mayıs ayının ortalarında kademeli olarak Bitcoin (BTC) alımlarına başlayacağını açıklamıştı. Şimdi ise şirket, Uruguay'da yerel lisanslı bir şirketle iş birliğine imza atarak yatırım gerçekleştirdi.

Tether, yatırımlarına enerji üretimi ve Bitcoin madenciliğini kattı

USDT ihraççısı Tether, yatırımlarını Uruguay'daki enerji üretimi ve Bitcoin madenciliği alanlarına yöneltti. Küresel çapta teknoloji lideri olma yolunda Tether, Uruguay'daki son yatırımıyla enerji alanındaki yeniliklere ve kripto paranın geleceğine olan bağlılığını bir kez daha kanıtlamış oldu. 
Bilindiği üzere şirket, Bitcoin madenciliğini desteklemek adına bu zamana kadar önemli adımlar attı. Şimdi ise stablecoin ihraççısı, Bitcoin madenciliğini bir adım daha ileri taşımak ve teşvik etmek için yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırım yapıyor. 
Şirket, ayrıca bu alandaki hedefine ulaşmak için ise enerji sektöründeki uzmanları bünyesine katarak aktif olarak ekibini güçlendirmeye çalışıyor. 
Tüm bunlara ek olarak Tether CTO'su Paolo Ardoino'dan da şirketin yeni yatırımına ilişkin açıklamalar gecikmedi. Ardoino, Tether'in Bitcoin ve Uruguay'ın yenilenebilir enerji olanaklarından alacağını ifade etti. 

Yenilenebilir enerjiye olan bağlılığımız, Bitcoin ağının güvenliğini ve bütünlüğünü korurken, çıkardığımız her Bitcoin’in minimum ekolojik ayak izi bırakmasını sağlıyor.

Öte yandan Uruguay, yenilenebilir enerjide küresel bir liderlerden yalnızca bir tanesi. Ülke, elektrik üretimlerinin yüzde 94'ünü rüzgar ve güneş enerjisi olmak üzere yenilenebilir kaynaklardan elde ediyor. Doğal kaynakları bakımından zengin olan Uruguay, yenilenebilir enerji üretimi için uygun koşullar sunarak rüzgâr çiftlikleri, güneş santralleri ve hidroelektrik projelerinin oluşturulması için pek çok çalışmaya imza atıyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video