Eylül 28, 2023
İstanbul/Turkey
Krıpto Para

BREZİLYA’DAN ÜLKENİN EN BÜYÜK KRIPTO PARA BORSASINA LİSANS

lisans

Brezilya’nın en büyük kripto para borsası Mercado Bitcoin, Brezilya Merkez Bankası’ndan ödeme kuruluşu olmak adına lisans aldı.

Brazilya yerel medyası tarafından sunulan habere göre ülkenin en büyük kripto borsası olan Mercado Bitcoin, Brezilya Merkez Bankası tarafından bir ödeme kurumu olarak lisanslandı. Şirket artık elektronik para ihraççısı statüsü altında bir ödeme kuruluşu olarak faaliyetlerine devam edecek.
Mercado Bitcoin CEO’su Roberto Dagnoni tarafından gelişme hakkında yapılan açıklamada merkez bankası tarafından verilen bu lisansın geniş çaplı operasyonları için önemli olduğuna yer verildi:

Merkez bankasının onayı, müşterilerimize daha da eksiksiz bir deneyim sunmak için ticari genişleme planlarımıza devam etmemize olanak tanıdığı için önemli bir adımdır.

Geçtiğimiz mart ayından benzer bir atılım Coinbase’ten gelmişti. Brezilya Merkez Bankası ile kripto para borsası Coinbase arasında sağlanan entegrasyon doğrultusunda kullanıcıların Brezilya Reali (BRL) ile kripto alabileceği beyan edilmişti.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video