Nisan 20, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

TERRA KURUCUSU İÇİN TUTUKLAMA KARARI

kurucusu

Güney Kore’deki bir mahkeme tarafından Terra’nın kurucusu Do Kwon için tutuklama emri çıkarıldı.

Bloomberg‘te yer alan habere göre, Seul’deki mahkeme Do Kwon ve diğer beş kişi için tutuklama emri çıkardı. Daha önce yerel bir gazetede, arama emrinin sermaye piyasası kurallarının ihlaliyle ilgili olduğu belirtilmişti.

Terra Kurucusu Do Kwon’a Tutuklama Emri Çıkarıldı

Hem Güney Kore hem de ABD’deki davalarda adı geçmeye başlayan Do Kwon tarafında yaşanan son gelişmelerin ardından Güney Kore’den yeni bir karar geldi. Güney Kore Seul’deki mahkeme, Terraform Labs kripto para ekosisteminin kurucusu Do Kwon için tutuklama emri çıkardı.
Terra platformunun stablecoin’i TerraUSD’nin Mayıs ayında çökmesiyle kripto para sektörüne olan inanç azaldı. Bununla birlikte piyasalar alt üst oldu ve diğer bazı firmalar da iflas bayraklarını çektiler.
Bu yılın Temmuz ayında, Güney Kore, Do Kwon’un yöneltilen suçlamalara karşı cevap vermesini istemişti. Ancak Terra Blockchain ağının çökerek piyasaya ciddi zararlar vermesinin ardından, ilk röportajlarından birinde Do Kwon, Terra’nın çöküşünü araştıran Güney Koreli müfettişlerin kendisine ulaşmadığını söyledi.

Do Kwon’un Tutuklama Kararı ile ilgili Tweet’ler

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video