Mayıs 22, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

SUI NETWORK, DeepBook’U DUYURDU

DeepBook’u

Layer-1 blok zinciri Sui, DeepBook’u piyasaya sürüyor. Merkeziyetsiz merkezi limitli emir defteri (CLOB), ağ üzerinde oluşturulan uygulamaları destekleyecek ve trader’lara merkezi borsalarda olduğu gibi varlıklar için bir fiyat belirleme imkânı sağlayacak.

Emir defteri, otomatik piyasa yapıcılar (AMM) içeren merkeziyetsiz finans (DeFi) protokollerinin likiditesini genişletmeyi ve Sui üzerindeki trading işlevselliğini artırmayı amaçlıyor.
Merkezi limitli emir defteri ise Uniswap ve Sushiswap gibi merkeziyetsiz borsaların kullandığı mekanizmadan farklı işliyor ve doğrudan token takas işlemleri sunuyor.
Sui Foundation’ın genel müdürü Greg Siourounis, gelişmeyle alakalı şunları söylüyor: “DeepBook, Sui üzerinde oluşturulan her DeFi aracının temel finansal altyapısını sağlıyor. Sui Network’e entegre edilen ölçeklenebilirlik ve birlikte çalışabilirlik sayesinde DeepBook, geliştiricilere diğer ağlarda mümkün olmayan uygulamaları oluşturma fırsatı sunuyor.”
Eski Meta Platforms (META) çalışanları tarafından kurulan bir şirket olan Sui, mayıs ayındaki mainnet’i sonrasında 36 milyon dolarlık toplam kilitli değer (TVL) elde etmişti. DefiLlama’ya göre bu miktar daha sonra 13 milyon dolara düştü.
DeepBook, yapısal olarak bakıldığında merkezi borsalarla aynı şekilde çalışan çekirdek eşleştirme motoru ve akıllı emir yönlendirme motoru içeriyor. Emir defteri, trader’lara piyasa derinliği ve emir akışını gösteriyor.
CoinMarketCap verilerine göre Sui’nin yerel token’ı şu anda 0,67 dolar seviyesinde işlem görüyor, bu da mayıs ayında piyasaya sürüldüğü sıradaki değerin iki katına denk geliyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video