Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

STANDARD CHARTERED: “BITCOIN, 2024 SONUNDA 120 BİN DOLARA ÇIKABİLİR”

Chartered

Dünyanın en büyük piyasa değerine sahip kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), Standard Chartered Bankası’nın yayımladığı araştırma raporuna göre bu yıl sonuna kadar 50 bin dolar, 2024 sonuna kadar 120 bin dolara yükselebilir.

Britanya merkezli çok uluslu banka, nisan ayındaki 100 bin dolarlık fiyat tahminini revize ettiğini açıkladı. Standard Chartered daha önce, bankacılık sektöründeki krizler gibi faktörler nedeniyle Bitcoin’in 100 bin dolar seviyesine ulaşma potansiyelini belirtmişti.
Raporda ise, "Şu anda bu tahminin fazla ihtiyatlı olduğunu düşünüyoruz ve bu nedenle 2024 sonu tahminimizde değişikliğe gidiyoruz" ifadeleri kullanılıyor.
Bitcoin, bu yılın başından bu yana yüzde 80 değer kazanıyor ve şu anda 30 bin dolar civarında işlem görüyor. Rapor, bu sefer fiyatı etkileyecek faktörlerden birinin de Bitcoin madenciliğinde artan kâr oranı olduğunu belirtiyor.
Dijital varlıklar araştırmalarından sorumlu Geoff Kendrick, “Burada önemli olan diğer bir konu da madencilerin yeni çıkarılan BTC’nin net arzını belirlemede oynadıkları roldür” diyor.
Madencilerin kârlılık oranı arttıkça, madenciler çıkardıkları ürünün daha azını satarak nakit girişlerini sürdürebiliyorlar, böylece net Bitcoin arzı azalıyor ve dolayısıyla fiyatlar yukarı yönlü itilebiliyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video