Haziran 13, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

SINGAPUR’DA, KRIPTO PARA YASASI MECLİSTEN GEÇTİ

Singapur

Kripto para regülasyonlarının en sıkı yürütüldüğü Singapur’da yeni bir yasa meclisten geçti.

BNN Bloomberg’in yaptığı habere göre Singapur Parlamentosu, yalnızca denizaşırı ülkelerde faaliyet gösteren sanal varlık hizmet sağlayıcılarının lisans almasını gerektiren bir yasa çıkardı. Bu yasa ile birlikte kripto para borsalarına, gelen siber saldırılara karşı yatırımcılarına vermesi için 1 milyon dolar ayırması gerektiği bildirildi.
Binance, Singapur’da bir borsa işletmek için yaptığı lisans başvurusunu geri çekerek, geçtiğimiz yıldan beri yürürlüğe koymayı planladığı projeyi sona erdirdiğini duyurmuştu. Dünyanın en büyük borsalarından Huobi ise Singapur’dan tamamen çekildiğini açıklamıştı.
Singapur’un daha öncelerde kripto para borsalarına karşı “kara para aklama” ve “terörizmin finansmanı” olmasına karşı regülasyon getirmediği  ve bu yasa ile birlikte Singapur Para Otoritesine daha fazla güç sağlayarak kripto paralara karşı kuralların genişletildiği belirtiliyor.
Yasa ile birlikte Singapurlu bankacılık ve finansal hizmetler şirketi DBS Bank’ın kripto alım satım hizmetlerini genişletemeyeceğini duyurdu.
NFT’ler konusunda Singapur henüz net bir karar vermiş durumda olmadığı belirtiliyor. Birkaç hafta önce Maliye Bakanı Lawrence Wong yaptığı açıklamada, NFT işlemlerinden ve ticaretinden elde edilen gelir için vergi uygulanacağını açıklamıştı.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video