Haziran 24, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

SHIBARIUM KÖPRÜSÜ ARTIK “TAMAMEN İŞLEVSEL”

köprüsü

Shibarium köprüsünde token çekme işlemleri başlatıldı. Birkaç hafta önceki lansman heyecanı, ağda milyonlarca dolarlık belirsizliğe yol açan yazılım hataları sebebiyle kaybolmuştu.

Geliştiricilerin pazartesi günü yaptıkları açıklamaya göre, Shibarium ekosisteminin SHIB, LEASH ve wETH token’larına ait işlemlerin gerçekleşmesi 45 dakika ila 3 saat, BONE işlemlerinin gerçekleşmesi ise yaklaşık 7 gün sürecek.

Baş geliştirici Shytoshi Kusama, kesintinin tekrarlanmaması için gerekli adımların atıldığını da belirtti. Ekip, olası sorunları düzeltmek adına Polygon blok zinciri geliştiricileriyle birlikte çalıştı.

Polygon’un çatallanmasıyla (Fork) oluşan Shibarium, Shiba Inu projesinin meme coin olmaktan çıkıp daha ciddi bir blok zinciri projesi olarak anılmak amacıyla geliştirilen bir Ethereum layer-2 ağıdır. Metaverse ve oyun uygulamalarına odaklanmasının yanı sıra ağın, DeFi uygulamaları için ucuz bir seçenek olduğu söyleniyor.

Shibarium, test süreci boyunca milyonlarca cüzdanın katılımıyla dört aylık bir sürede yaklaşık 22 milyon işleme ulaştı.

Ancak ağ, bu ayın başlarında başlatılmasının hemen ardından en az 11 saat boyunca kesintiye uğradı ve milyonlarca dolar köprüde sıkıştı. Olayın ardından SHIB fiyatları yüzde 10 civarında düştü.

Geliştiriciler, yaşanan kesintide “Herhangi bir köprü sorunu olmadığını” ve bu duruma toplu işlem akışının sebep olduğunu bildirdi. Kısacası, kullanıcıların gerçekleştirdiği işlemlerin sunucu kapasitesini aştığını ve ağa çok yüklenildiğini söylediler.

Yapılan açıklamaya göre, sorunun tekrarlanmaması için “yeni bir takip sistemi ve ek güvenlikler” sağlandı.

SHIB, Bitcoin (BTC) gibi lider kripto paralarda yaşanan büyük düşüşlere rağmen son 24 saat içerisinde yalnızca yüzde 2,2 düştü.

KAYNAK

Twitter
Instagram
KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video