Haziran 13, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

Robinhood’A KRIPTO PARA CEZASI

Robinhood

Global bir platform olan Robinhood’a kara para aklama ve siber güvenlikte yaşanan aksamalar nedeniyle yüklü miktarda para cezası verildi. İşte detaylar.

Kripto paralar ile ilgili yaşanan çalkantıların ardından global bir şirkete tam 30 milyon dolar değerinde bir ceza faturası kesildi. Artan enflasyon sebebiyle hali hazırda zor günler geçiren şirket Robinhood şimdi bir de kripto para cezası ile uğraşacak.
Şirketin üstesinden gelmesi gereken bir dizi zorluk mevcut. Son aylarda toplu işten çıkarımlar da yapan platform şimdi bir de kripto para cezası ödeyecek. Robinhood'un kripto bölümü New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı tarafından 30 milyon dolarlık bir para cezasına çarptırıldı.

Global platforma 30 milyon dolar değerinde kripto para cezası!

Devlet, şirketin kara para aklama ve siber güvenlik düzenlemelerini ihlal ettiğini iddia ediyor. Robinhood milyonlarca dolarlık ceza ile ilk kez kripto para cezasına çarptırılıyor. Robinhood siber güvenlik programındaki politikalar da da bazı problemler yaşamış görünüyor. Tüm bu problemlerin neticesinde şirket artık işten çıkarımlar yapmaya başladı.
Robinhood kısa süre önce rekor enflasyon ve kripto para birimi çöküşü nedeniyle işgücünün yüzde 23'ünü işten çıkardığını duyurdu. Bu, şirketin bu yılki ikinci işten çıkarma dönemi. Bu hamleden tüm bölümlerdeki çalışanlar etkilenecek. Bu açıklama da Robinhood'un 2022'nin ikinci çeyreğine ilişkin kazançlarını yayınlamasının ardından geldi. Şirket bu kapsamda 295 milyon dolarlık net zarar açıkladı ve aylık aktif kullanıcı sayısında 1,9 milyon düşüş görüldü.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video