Temmuz 20, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

ripple CEO’SUNDAN HINMAN BELGELERİNE DAİR ÖNEMLİ İPUCU

CEO'su

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse SEC-Ripple davasına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Halihazırda piyasada bir yandan SEC’in en büyük kripto para borsaları Binance ve Coinbase’e açtığı davalar konuşulurken bir yandan da SEC’in önceki senelerde Ripple’a açtığı davada çıkacak kararın olası sonuçları ve Binance-Coinbase davalarına olan etkisi konuşuluyor.
Pek çok kişi SEC-Ripple davasında bu sene içerisinde Ripple lehine bir karar çıkmasını beklerken Ripple CEO’su Brad Garlinghouse‘den davaya ilişkin önemli açıklamalar geldi.
Twitter hesabından açıklama yapan Garlinghouse, fazla ayrıntıya girmek istemediğini belirterek XRP davasında önemli olan Hinman Belgeleri'nin Salı günü açıklanacağını ima etti.
“Jungle Inc” isimli kullanıcının Hinman belgelerinin açıklanmasından önce herhangi bir düşüncesi olup olmadığı sorması üzerine Garlinghouse haddini aşma niyetinde olmadan hem kendisi hem de Ripple Baş Hukuk Müşaviri Stuart Alderoty‘nin bu belgeleri ortaya çıkarmak için çok mücadele verdiğini söyledi.
Garlinghouse bu belgeleri beklediklerine değdiğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Keşke şimdi derinlemesine girebilseydim, ama bu kadar uzun süre yani 18 aydan fazla bir süre bekledik. Bu yüzden haddimi aşmak istemiyorum…

Bu konuda Ripple Baş Hukuk Müşaviri Stuart Alderoty demek yeterli ve bence bu belgeleri beklemeye değdi.”

Adı geçen Hinman Belgeleri SEC’in eski direktörü William Hinman’ın 2018’de Yahoo Finans Zirvesi’nde yaptığı bir konuşmayı içeriyor.
SEC bu belgeleri gizli tutmak istese de mahkeme bu gizlilik talebini kabul etmedi. Mahkeme SEC’in bu belgeleri açıklaması gerektiğine dair karar verdi.
SEC’e rağmen Hinman belgelerinin sunulması için büyük uğraşlar veren Ripple, bu belgelerin SEC’in kripto para sınıflandırmalarına ilişkin duruşu hakkında çok önemli olacağına inanıyor ve bu belgeleri almaya çalışıyor.
Zira Hinman yaptığı konuşmasında, Ethereum’un (ETH) bir menkul kıymet olmadığını söylüyor. Bu belgelerin açıklanması sonrasında Hinman’ın neden ETH‘nin bir menkul kıynet olmadığı sonucuna vardığı netlik kazanacak.
Ayrıca birçok Ripple destekçisi de belgelerin açıklanmasının Ripple’ın token'ı XRP’nin yasal durumu hakkında daha net bilgi edinilmesinde yararlı olacağına inanıyor.
Ripple davasında Hinman belgelerinin açıklanması beklenirken XRP fiyatı, bu habere olumlu tepki verdi. Son 24 saatte %3 artışla 0,5287 dolardan işlem görüyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video