Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

“PROFESYONEL YATIRIMCILARIN DIJITAL VARLIKLARA İLGİSİ”

dijital

Anket sonuçlarına göre yatırımcıların büyük çoğunluğu, dijital varlıkların çeşitlilik fırsatı sunduğunu düşünüyor.

Nomura’nın dijital varlık ortağı Laser Digital’ın gerçekleştirdiği anket, profesyonel yatırımcıların kripto para birimlerine olan ilgisinin ayı piyasası ve belirsiz düzenleyici ortamlara rağmen azalmadığını gösteriyor.
Yüzde 96’sı emeklilik fonları, varlık yöneticileri, aile ofisler, hedge fonları ve yatırım fonları için çalışan bu yatırımcılar, dijital varlıklarını sabit gelir, nakit, hisse senetleri ve emtialar gibi geleneksel varlık sınıflarının yanı sıra bir yatırım çeşitlendirme fırsatı olarak gördüklerini söylüyor. Yatırımlarının yüzde 5’ini dijital varlık olarak saklamaya hazır olduklarını da belirtiyorlar.
Ankete katılan profesyonel yatırımcılar toplamda 4,95 trilyon dolarlık varlık yönetiyor. Laser Digital, anket için 303 yatırımcıyı sorguluyor. Nisan ayı boyunca çevrimiçi görüşmeler yoluyla iletişime geçilen katılımcılar, dünyadaki en büyük finansal piyasalarda yer alıyorlar.
Şirketin CEO’su Jez Mohideen, “Kapsamlı çalışmamız doğrultusunda ankete katılan kurumsal yatırımcıların çoğu, yatırım yönetimi ortamında dijital varlıkların önemli bir rol oynadığını ve portföylerin çeşitlendirilmesi gibi faydalara sahip olduklarını düşünüyor” şeklinde anket sonuçlarını özetliyor.
Yatırımcıların yaklaşık yüzde 82’si Bitcoin ve Ether’e karşı olumlu yaklaşıyor ve yüzde 88’i kendilerinin veya müşterilerinin dijital varlıklara yatırım yapmayı düşündüklerini belirtiyor. Bununla birlikte, yatırımcıların dijital varlıklara yönelik bu ilgisi PEPE veya DOGE gibi memecoin’leri ikiye katladıkları anlamına gelmiyor. Yatırımcılar, borsa yatırım fonları (ETF’ler) gibi düzenlenmiş ürünleri tercih ettiklerini söylüyorlar.
Ankete katılanların yüzde 90’ı, kendileri veya müşterileri adına para yatırmayı düşünmeden önce herhangi bir dijital varlık fonu veya yatırım aracının geleneksel finans kurumların desteğine sahip olmasının önemli olduğunun altını çiziyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video