Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

PEPECOIN KOPYALARI, DOLARLARI SERVETE DÖNÜŞTÜRÜYOR

Pepe

Çoğunlukla geçtiğimiz hafta piyasaya sürülen ve kendilerini popüler Pepe, Floki ve Bobo token’larının yeni versiyonları olarak tanıtan Pepe 2.0, Floki 2.0 ve Bobo 2.0 gibi token’ların bir gece içerisinde birkaç doları altı rakamlı servete dönüştürdüğü görülüyor. Mevzubahis token’ların işlem hacimleri milyonlarca dolara fırlıyor ve yüz binlerce dolarlık likidite çekiyorlar.

Fakat bunların çoğu birkaç haftadan fazla sürmez.
Herhangi bir kişi Ethereum veya diğer blok zincirleri üzerinde akıllı bir sözleşme oluşturabilir ve birkaç sent karşılığında token çıkarabilir. Merkeziyetsiz borsaların varlığı, token’ların hemen çıkarılabilmesini, likidite ile desteklenmesini ve kısa bir süre sonra trade’lerinin yapılabilmesini sağlar.
Bugün itibarıyla kopya token’ların en popüleri olan Pepe 2.0, son 24 saatte yaklaşık 7 milyon dolarlık işlem görüyor ve geçtiğimiz hafta 45 milyon dolarlık zirveye ulaştıktan sonra bu hafta 18 milyon dolarlık bir piyasa değeri elde ediyor.
Bir cüzdanın, 900 dolarlık Pepe 2.0 satın alımını 24 saatten kısa bir süre içerisinde 176 bin doların üzerine çıkardığı görülüyor. Analizlere göre cüzdan, token yükseldikçe 2 Ether (ETH) clip şeklinde satış yaparak kâr ediyor.
On-chain analiz aracı Bubblemaps, Pepe 2.0 arzının büyük bir kısmının lansman sırasında satın alım gerçekleştirip şu anda parça parça satan cüzdanlardan oluşmasına dikkat çekiyor. Bu yoğunluğun, erken alıcılardan gelen düşük satışlar ve talep artışıyla birlikte fiyat yükselmelerinin yaşanmasına yol açtığı da söyleniyor.
Gerçek Pepecoin (PEPE), son iki haftada yaklaşık yüzde 80’lik bir ralli gerçekleştirerek büyük kazançlarla yatırımcıları cezbetmeye devam ediyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video