Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

Bitci, PAZAR PAYINI 13 KAT ARTIRDI

Bitci

Türkiye’nin önde gelen kripto para borsalarından Bitci son dönemde attığı adımların karşılığını almaya devam ediyor. CoinGecko verilerine göre, 2022 yılının ocak ayında yüzde 0,9’luk pazar payına sahip olan borsa bu oranı 2023 yılının haziran ayı itibarıyla yaklaşık 13 kat artırarak yüzde 12’ye yükseltti. İstikrarlı bir büyüme sergileyen Bitci bu performansıyla birlikte Türkiye’nin en büyük üçüncü kripto para borsası oldu.

Bitci’nin 2023 yılında pazar payı dışında işlem hacimlerinde de ciddi bir yükseliş yaşandı. Geçen yılın aynı döneminde 0,56 milyar dolarlık işlem hacmine sahip olan borsa, bu yılın ilk yarısında 1,68 milyar dolara ulaşarak yaklaşık yüzde 200 artış kaydetti. Oldukça dinamik bir yapıya sahip olan Bitci, kripto para piyasalarının gelişimini sürdürmesiyle birlikte büyüme ivmesini daha da artırmayı amaçlıyor.
Pazar paylarındaki artışa ilişkin açıklamalarda bulunan Bitci Borsa'nın CEO’su Ahmet Onur Yeygün, “Bitci olarak tüm adımlarımızı bu yılın başında açıkladığımız yol haritamız doğrultusunda atıyoruz. Bu süreçte ekibimizin yoğun çalışmalarıyla birçok önemli işe imza atmış olduk. Nihayetinde de pazar payımızda önemli bir artış yakalamayı başardık. Ancak henüz yolun başında olduğumuzu söylemek lazım. İlerleyen dönemde gerçekleştireceğimiz yenilikçi hamlelerle bir yandan kullanıcılarımızın trading deneyimini iyileştirmeyi diğer yandan Türkiye’nin en yaygın kripto para borsası olmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.
Bitci, geçtiğimiz şubat ayında düzenlediği Bitci Summit 2023’te bu yıla ilişkin yol haritasını paylaşmış ve hemen ardından da planladığı adımları atmaya başlamıştı. Bu süreçte birçok önemli listelemeye imza atan borsa, Global Fan Token gibi yeni ürünleriyle de ekosisteme katkı sağladı. Öte yandan Bitci, ekosistemdeki yeni token projeleri ve listelemelerinin dışında, Bitci Edu projesiyle de kripto para kullanıcılarının bilinçlenmesi de destekliyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video