Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

PayPal, STABILCOIN’İNİ PİYASAYA SÜRÜYOR

PayPal

Küresel ödeme devi PayPal (PYPL), ABD doları sabitli stabilcoin’i PayPal USD (PYUSD) ile kripto para piyasasına adım atıyor.

Ethereum tabanlı token çok yakında ABD’deki PayPal kullanıcılarına sunulacak ve ilk kez büyük bir finans şirketi kendi stabilcoin’ini yayımlamış olacak. Kullanıcılar PYUSD'yi PayPal ve desteklenen harici cüzdanlar arasında aktarabilecek, mal ve hizmet alımlarını ödeyebilecek veya PayPal'ın desteklediği kripto para birimlerinden herhangi birini PYUSD ile exchange edebilecek.
“Halihazırda büyümeye devam eden; geliştiriciler, cüzdanlar ve Web3 uygulamalarından oluşan bir topluluğa” sahip olduklarının altını çizen PayPal, stabilcoin’in kripto borsaları tarafından kolayca benimsenebileceğini söyledi.
PYUSD, New York merkezli kripto finansal hizmetler firması Paxos Trust tarafından dağıtılacak ve tamamen ABD doları mevduatları, kısa vadeli hazineler gibi nakit benzerleri tarafından desteklenecek. Stabilcoin, PayPal’ın ağında bulunan Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ether (ETH) ve Litecoin (LTC) gibi kripto para birimleriyle exchange edilebilecek.
PayPal’ın başkanı ve CEO’su Dan Schulman, “Dijital para birimlerine geçiş, hem dijitale uygun hem de ABD doları gibi geleneksel para birimleriyle kolayca bağlantı kurabilen istikrarlı bir araç gerektirir. İnovasyon ve uyum konusundaki taahhüdümüzün yanı sıra müşterilerimize yeni deneyimler sunma konusundaki başarılarımız, PayPal USD ile dijital ödemelerin büyümesine katkıda bulunmak için gerekli olan temeli sağlamaktadır” diyor.
PYUSD, ilk olarak PayPal’ın popüler ödeme uygulaması Venmo’da erişilebilir olacak.
Ayrıca şirket, desteklenmeyen token’larla ilgili endişeleri önlemek adına stabilcoin’i destekleyen fonların onaylanmış raporlarını paylaşacağını belirtiyor.
Yapılan açıklamada, “Paxos, 2023 Eylül'den itibaren aylık olarak PayPal USD'ye ait Genel Rezerv Raporu yayımlayacak ve rezervleri oluşturan unsurları açıklayacak. Aynı zamanda PayPal USD rezerv varlıklarının değerine yönelik üçüncü taraf denetimi de kamuoyuyla paylaşılacak” ifadeleri yer alıyor.
“Onaylar bağımsız bir üçüncü taraf muhasebe firması tarafından sağlanacak ve operasyonlar Amerikan Yeminli Mali Müşavirler Enstitüsü (AICPA) tarafından standartlara uygun olarak yürütülecek.”

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video