Haziran 13, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

NETFLIX’TEN DİKKAT ÇEKEN KRIPTO KARARI

Netflix

Sydney Morning Herald tarafından yayınlanan bir habere göre, Amerikan yayın devi Netflix, bu yılın sonlarına doğru hayata geçmesi beklenen indirimli abonelik sürümünde kripto para ve kumar reklamlarını yasaklamaya karar verdi.

Netflix, Reklamlı Abonelik Sürümünde Kripto Para Reklamlarına Yer Vermeme Kararı Aldı

Anonim kaynaklara dayandırılan haberde Netflix’in siyaset ve ilaç reklamlarına da kısıtlama getirmeyi planladığı belirtiliyor.
Kaliforniya merkezli şirketin yeni hizmetinin bu yılın sonlarına doğru piyasaya sürülecek olan Disney+’ın reklam destekli hizmetiyle rekabet edebilmek için beklenenden daha erken piyasaya çıkacağı bildiriliyor.
Merakla beklenen hizmet 1 Kasım’da Avustralya, Kanada, ABD ve Almanya’da hizmete girecek. En ucuz kademe yayın hizmeti için bu bölgelerde 7 dolara mal olacak. Ancak henüz nihai bir karar verilmiş değil.

Şirket, Reklamlı ve Ucuz Bir Abonelik Hizmeti Sunmak Zorunda Kaldı

Temmuz ayında Netflix, reklam destekli sürümünü geliştirmek için teknoloji devi Microsoft ile bir ortaklık imzaladığını duyurmuştu. Anlaşmanın şirketin geleceği açısından ciddi sonuçları olacağına inanılıyor.
Şimdiye kadar reklamlarla daha ucuz bir plan sunmaya direnen yayın devi, ikinci çeyrekte bir milyondan fazla abone kaybedince stratejisini değiştirdi. Şirket, 2022’nin ilk çeyreğinde, yaklaşık on yıldır ilk kez abone kaybıyla karşı karşıya kaldı.
Şirket, HBO Max ve Disney+ gibi yüksek profilli rakipleriyle rekabet etmekte zorlanıyor. Netflix’in önemli bir rakibi olan Paramount, reklamlarla hibrit bir hizmetini çoktan benimsemiş durumda.
Meta (eski adıyla Facebook) da 2018 yılında kripto para reklamlarını yasaklamış fakat daha sonra bu tutumdan vazgeçmişti.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video