Haziran 13, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

AVUSTRALYA POLİSİ, ÖZEL BİR BİRİM KURDU

Polisi

AFR tarafından aktarılan bilgilere göre Avustralya Federal Polisi, kripto para vakalarıyla ilgilenmesi için özel bir birim kurdu.

Avustralya Federal Polisi (AFP), son dönemlerde yasa dışı kripto para işlemlerinde bir artış olduğunu gözlemledi. Kurulan yeni birim, özellikle suç gelirlerinin kripto para kullanılarak aklandığı vakalarla mücadele edecek.
AFP’nin yetkili isimlerinden Stefan Jerga tarafından yapılan açıklamalara göre bu vakalar ulusal güvenlik, siber suçlar gibi farklı alanları kapsayacak. Birimin görevlerinden biri, gerekli durumlarda farklı blockchain'ler arasında yapılan kripto para işlemlerini takip etmek olacak.
AFP bünyesindeki bu birime mal varlığına el koyma bakımından herhangi bir ek otorite verilmeyecek.
Avustralya’nın finansal istihbarat kurumu Austrac, bundan kısa süre önce kripto paralar üzerinden işlenen suçlara karşı uyarıda bulunmuştu.
Avustralya polisi geçmişte el koyduğu bazı kripto paralar sayesinde kayda değer oranlarda getiri elde etti. Yetkililer 2016 yılında o dönem için 5 bin dolar değerinde olan bir miktarda Bitcoin'e el koymak için harekete geçmiş, bu operasyon başarıyla tamamlandığı vakit Bitcoin'lerin değeri 105 bin dolara yükselmişti.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video