Nisan 20, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

LG KRIPTO PARA CÜZDANI ÇIKARIYOR

LG

LG Wallypto adıyla geliştirilen kripto para cüzdanı Hedera blok zincirini temel alıyor. LG henüz bir kullanım senaryosu belirlemedi ancak akıllı cihazlara gelmesi kesin gibi.

Mobil cihaz pazarından elini ayağını çeken Güney Koreli LG blok zinciri teknolojilerine giderek daha fazla yatırım yapmaya başladı. 2020 yılında Hedera Hashgraph (HBAR) yönetimine katılan LG şimdi bir kripto para cüzdanı çıkarıyor.

LG’den kripto para cüzdanı

Düşüşte olmasına rağmen Dünya üzerinde 1 milyardan fazla kripto para kullanıcısı yer alıyor. Haliyle kripto para cüzdanlarında da büyük bir rekabet var. Pek çok cüzdan kendi kripto parası ile piyasaya çıkmış ve ilgi görmüştü.
LG de Hedera tabanlı bir kripto para cüzdanı üzerinde çalışıyor. LG Wallypto adı verilen kripto para cüzdanı kapalı testlerine devam ediyor. Hali hazırda HBAR ve Hedera’nın diğer kripto paralarına destek veriyor ancak zamanla diğer ağlara da destek verecek.
Henüz LG Wallypto firma bünyesinde nasıl kullanılacak bilinmiyor. Bazı kaynaklar LG ThinQ gibi firmanın Nesnelerin İnterneti temelli cihazları ile ilişkilendirilebileceğini tahmin ediyor. LG ayrıca akıllı televizyonlarında NFT hizmeti için de çalışmalar yapıyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video