Haziran 24, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

LARRY FİNK, BITCOIN’IN DEVRİM YARATABİLECEĞİNİ SÖYLÜYOR

Larry

BlackRock’ın (BLK) CEO’su Larry Fink, çarşamba günü Fox Business ile yaptığı röportajda kriptonun, özellikle de Bitcoin’in (BTC) finansal sistemde devrim yaratabileceğini söyledi.

Daha önce kriptoya şüpheyle yaklaştığı bilinen Fink, yıllar önce varlık sınıfının yoğun bir şekilde “yasa dışı faaliyetler” için kullanıldığını öne sürmüştü. Şimdi ise şu ifadeleri kullandı: “Varlıkların ve menkul kıymetlerin token'izasyonunu daha fazla sağlayabilirsek, ki Bitcoin’in yaptığı şey aslında budur, finansta devrim yaratılabilir.”
"Enflasyona karşı bir korunma olarak altına yatırım yapmak yerine, herhangi bir ülkenin zorlu sorunlarına karşı bir korunma veya bulunduğunuz ülkenin para biriminin değer kaybına karşı bir korunma olarak Bitcoin öne çıkabilir. Açık konuşalım, Bitcoin uluslararası bir varlıktır, herhangi bir para birimine dayanmaz ve bu nedenle insanlar için bir alternatif olarak kullanılabilecek bir varlık olabilir."
BlackRock’ın iShares birimi, 16 Haziran’da ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvurusunda bulunmuştu. BlackRock’ın ETF başvurularında olumlu bir geçmişi olsa da Fink, Bitcoin ETF’sine yönelik kararın ne zaman açıklanabileceğini bilmediğini belirtti.
"Umarım geçmişte olduğu gibi düzenleyicilerimizle iş birliği yapabilir ve bir gün başvurumuzun onaylandığını görebiliriz, ancak o günün ne zaman olacağı konusunda hiçbir fikrim yok. Her şeyin nasıl gelişeceğini izleyip göreceğiz."
8,5 trilyon dolarlık varlık yöneticisinin CEO'sunun bu olumlu tutumu, Bitcoin'in fiyatını neredeyse hiç etkilememiş görünüyor. Şu anda Bitcoin'in fiyatı 30,500 doların biraz üstünde.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video