Temmuz 25, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

KÜRESEL KRIPTO PARA BORSASINA ÖNEMLİ ATAMA

atama

Türkiye’deki faaliyetlerine Kasım 2022’de başlayan küresel kripto para borsası Gate.io’dan önemli bir atama haberi geldi. gate.io Türkiye Genel Müdürü Kafkas Sönmez, Küresel Büyüme Direktörlüğüne atandı.

Türkiye operasyonlarını Kasım 2022’den bu yana sürdüren küresel kripto para borsası gate.io, küresel genişleme ve büyüme stratejisini yönetecek ismi Türkiye’den seçti. gate.io Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapan Kafkas Sönmez, Küresel Büyüme Direktörlüğü görevine getirildi.

GLOBALDE 10, TÜRKİYE’DE 1. YILINI KUTLUYOR

Bu yıl küresel faaliyetlerinin onuncu yılını kutlayan ve CoinMarketCap verilerine göre işlem hacmi açısından ilk 10 küresel kripto para borsası arasında yer alan şirket geçtiğimiz yıl küresel genişleme stratejilerine hız vermiş ve 2022 itibarıyla Türkiye operasyonlarına da başlamıştı. O günden bu yana gate.io Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapan Kafkas Sönmez, bu atamayla küresel kripto para borsasının tüm genişleme faaliyetlerinin sorumluluğunu üstlenen isim oldu.

 “TÜRKİYE’DE KISA SÜREDE GÜÇLÜ BİR TOPLULUK OLUŞTURDUK”

Gate.io Türkiye olarak bir yıldan biraz fazla bir süreçte operasyon yerelleştirme, topluluk oluşturma, kullanıcı edinme gibi alanlarda önemli başarılar elde ettiklerini belirten Kafkas Sönmez, “Türkiye’de çok kısa sürede büyük ve bağlı bir topluluk kazanan, pazarın hızla benimsediği bir marka oldu. Böyle bir sürece liderlik etmek çok heyecan verici. Bugünden itibaren gate.io’nun büyük pazarlardaki vizyonunu gerçekleştirmesi için aynı heyecanla çalışmayı sürdüreceğim. Türkiye’de yazdığımız başarı hikayesini farklı pazarlarda da gerçeğe dönüştürmeyi dört gözle bekliyorum” dedi.

Atama kararına ilişkin değerlendirmelerini paylaşan şirket CEO’su Lin Han ise “gate.io’nun vizyonuna, takım ruhuna ve şirket kültürüne tam anlamıyla uyum sağlayan ve şirketin stratejik hedeflerine uygun kararlar alabilen Kafkas Sönmez’in kilit bir pazar olarak gördüğümüz Türkiye’deki hızlı büyüme yaklaşımını diğer pazarlarda da uygulayacağına güvenimiz tam” ifadelerini kullandı.

Aslen hukukçu olan, teknoloji ve entelektüel haklar hukukunda uzmanlaşan Kafkas Sönmez, 8 yılı aşkın deneyimiyle kripto para sektörünün tanıdığı ve takip ettiği isimlerden biri. Kafkas Sönmez, sektördeki çeşitli şirketlerde yürüttüğü büyüme direktörlüğü, pazarlama ve topluluk ilişkileri liderliği, ülke müdürlüğü gibi görevlerde edindiği deneyimi, Küresel Büyüme Direktörlüğü görevine taşıyacak.

KAYNAK

Instagram
KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video