Mayıs 22, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

KRIPTO PARA BORSASINDAN İFLAS SÖYLENTİLERİNE YASAL İŞLEM TEHDİDİ

yasal

Önde gelen kripto para borsası Gate.io (GT), hakkında ortaya atılan asılsız iddialara cevap vererek sorumluları yasal yollarla tehdit etti.

Gate.io 4 Haziran tarihinde resmi sosyal medya hesabı üzerinden Türkçe olarak yayınladığı gönderide, mevcut durumda para çekme ve yatırma işlemlerinin sorunsuz ilerlediğini dile getirerek hakkında ortaya atılan asılsız iddiaları cevapladı. Borsa ayrıca dayanaksız bir şekilde ortaya atılan iflas söylentilerine karşı yasal işlem başlatılacağını belirtti.
Dünyanın %100 rezerv kanıtı sağlayan ilk kripto para borsası olduğunu öne süren Gate.io, herhangi bir kaynağa dayanmayan ve yalnızca söylentiden ibaret ithamları yayan kişilere yasal yollar aracılığıyla müdahale edileceğini duyurdu.
Borsa konu hakkındaki açıklamasında şu ifadelerde bulundu:

Herhangi bir somut kaynağa dayanmayarak yalnızca söylenti ve dedikodular ile yatırımcılar arasında panik yaratan kişiler hakkında hukuki süreç başlatılacaktır.

Açıklama Neden Türkçe Yapıldı?

Açıklama ile ilgili dikkatleri çeken bir konu ise dilinin Türkçe olması oldu. Gate.io İş Geliştirme yöneticisi Arife Şahin konu hakkında resmi sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı gönderide, iddiaların küresel arenada son bulmasına rağmen Türkiye’de devam etmesi üzerine böyle bir yola gidildiğini dile getirdi.

Neler Olmuştu?

Gate.io’nun geçtiğimiz hafta sosyal medyada, para çekme işlemlerinin yavaşladığı ve Cross-chain protokolü MultiChain (MULTI) ekibi ile aralarında bir bağ bulunduğuna yönelik söylentiler ortaya çıkmıştı.
Herhangi bir kaynağa dayanmayan söylentilere göre Çin’e bağlı kolluk kuvvetleri tarafından soruşturulan MultiChain ekibi, varlıklarını Gate.io’ya kaçırıyordu.

Türkiye ve Dubai’nin Ardından Hong Kong Şubesi Yolda

Söylentilere dair yaptığı açıklamasının yanı sıra borsa, Türkiye ve Dubai’nin ardından yakın zamanda kripto para şirketlerinin odak noktası olan Hong Kong’daki şubesinin resmi lansmanı için yoğun bir şekilde çalışmalarına devam ettiğini bildirdi.
Ülkenin finansal regülatörüne Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcısı (VASP) olmak adına lisans başvurusunda bulunduğunu bildiren borsa, Gate.HK adı verilen şubenin 23 Mayıs tarihi itibariyle faaliyete geçtiğini de açıklamalarına ekledi.
Coingecko verilerine göre söylentiler ile beraber 4,92 dolar seviyesinden 4,05 dolar seviyesine kadar gerileyerek %20’ye yakın değer kaybeden GT, sonrasında yaşadığı yükselişle birlikte 4,49 dolar seviyesinden işlem gördü. 11:00 itibariyle GT, 4,21 dolar seviyesinden el değiştirdi.

BU İDDİALAR TWITTER’DA NASI YANKI BULDU

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video