Nisan 13, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

DİKKAT: BINANCE’TE SESSİZ DARBE!

Binance

ABD hükümetinin baskıları sonucunda Binance CEO’su Changpeng Zhao, koltuktan Richard Teng lehine kalkabilir. İşte detaylar…

Geçtiğimiz dönemde Binance’in Avustralya’daki ödeme ortağı aniden desteğini kesti ve yerel müşterilerin banka transferi aracılığıyla platforma Avustralya doları yatırması engellendi. Platforma anında etki eden bu durum, Binance’in yaklaşık iki hafta sonra tüm Avustralya işlemlerini durdurması ve yerel para biriminin banka çekimlerini askıya almasıyla sonuçlandı. Bugün de Binance CEO’su Zhao’nun çekilip yerini bir başkasına bırakabileceği ortaya çıktı.

Richard Teng, yeni Binance CEO’su olabilir!

ABD düzenleyici otoritelerinin son aylarda Binance’e yönelik artan baskısı nedeniyle Binance CEO’su Zhao’nun görevinden ayrılabileceği bir süredir dedikodu olarak yayılıyordu. Nitekim ABD Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC), Binance’i ve Zhao’yu türev düzenlemelerini ihlal etmekle suçlayarak Mart sonunda dava etti.
Bugün ortaya çıkan haberlere göre ise Richard Teng, Zhao’nun bırakması durumunda CEO pozisyonunu devralmak için önde gelen aday olarak ortaya çıkacak. Tabii şuan için Binance bu konuda bir açıklama yapmaktan kaçınıyor. Zhao da CFTC’nin tüm iddialarını yalanlıyor.
Yine de Binance hala diğer tüm merkezi kripto borsalarının toplamından daha fazla işlem hacmine ve kullanıcıya sahip devasa bir borsa olarak sektörü domine ediyor. Dolayısıyla en ufak bir sallantı, direkt olarak kripto borsasına etki ediyor.
Fakat olumsuz bir etki yapacağı şeklinde bir önyargı çok da doğru olmayabilir. Zira Teng bu alanda yeni bir isim değil. Zaten geçtiğimiz 2 yıl boyunca Binance’in Singapur şubesini yönettiği için oldukça kalifiye bir isim.
Ayrıca ABD baskısının sonlanmasına katkıda bulunacaksa Zhao’nun gidişi olumlu sonuçlar bile doğurabilir. Yine de biz tüm kripto yatırımcıları için dikkatli adımların atılması gereken bir döneme girdiğimizi söyleyelim.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video