Temmuz 25, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

İNGİLTERE’NİN YENİ MALİYE BAKANI

İngiltere'nin

İngiltere’nin yeni Başbakan’ının ardından kripto paralar hakkında olumlu fikirleri olduğu bilinen yeni Maliye Bakanı da seçildi.

İngiltere’de Başbakan ve Muhafazakar Parti Lideri Boris Johnson’ın istifasının ardından Elizabeth Truss, Muhafazakar Parti üyeleri tarafından yeni Başbakan olarak seçildi. Yeni Başbakan seçilen Elizabeth Truss dünya ve kripto para gündeminde daha ilk günden yaptığı işler ile konuşulmaya devam ediliyor.
Truss’un, başkanlık koltuğuna oturduktan sonra yaptığı ilk hamlelerden biri ise Ganalı göçmen bir ailenin oğlu olan Kwasi Kwarteng‘i yeni maliye bakanı pozisyonuna atamak oldu. Dünyanın lider güçlerinden biri konumunda yer alan İngiltere’nin yeni politikacı kadrosunun kripto paralar hakkında net yorumları bulunmasa da önceki faaliyetlerine bakıldığında endüstri hakkında olumlu düşündükleri öne sürülebilir.
Yeni Maliye Bakanı Kwarteng daha öncesinde İş, Enerji ve Endüstriyel Strateji Departmanı başkanlığı yapıyordu. Kwarteng’in yönettiği bu departman tarafından geçtiğimiz temmuz ayında tedarik zincirlerinde kullanılan blockchain teknolojileri ve dijital teknoloji işleri için de 53 milyon poundluk bir destek fonu açıklamıştı. Ayrıca Kwarteng’in yönetimi altında bulunan bir kurum 2021’deki raporunda blockchain için “teknolojik bir evrim” ifadelerine yer vermişti.
Bunun yanı sıra Başbakan Elizabeth, 2018 yılında kripto para ve blockchain endüstrisinin potansiyellerini kısıtlamayacak politikalarla karşılanması gerektiğini ifade eden bir gönderi paylaşmıştı. Ayrıca 2 Mart 2020 yılında Brexit’in tamamlanması üzerine İngiltere ve ABD arasındaki ticaret anlaşmaları üzerine yapılan toplantıda veri akışı ve blockchain alanında yapılan anlaşmaların İngiltere’nin yararına olacağını belirten açıklamalarda bulunmuştu.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video