Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

İNGİLTERE LORDLAR KAMARASI’NDAN YASA TASARISINA ONAY

Tasarı

Kolluk kuvvetlerinin suç için kullanılan kriptoları ele geçirmesine ve dondurmasına yardımcı olacak Ekonomik Suç ve Kurumsal Şeffaflık Tasarısı, salı günü parlamentonun üst meclisi tarafından kabul edilerek yasa olmaya bir adım daha yaklaştı.

Lordlar Kamarası, tasarının kriptoya yönelik olmasıyla alakalı herhangi bir değişiklik yapmasa da terörizm davalarında yetkililerin suçla bağlantılı kriptoların tanımlamasına yardımcı olabilecek önlemleri ekledi. Ayrıca, mahkemelerin suç için kullanılan kripto para birimlerinin el konulması ve dondurulması için yetkililere başvurabilmesini sağlamak için bir değişiklik yapıldı.
Mart ayında hükümet, kripto paranın suç amaçlı kötüye kullanımıyla mücadele etmenin, üç yıllık ekonomik suç gündemlerinin bir parçası olduğunu söylemişti. Ülke, suçla ilişkilendirilen dijital varlıkları tespit etmeye ve el koymaya yardımcı olmak için polis departmanlarına kripto taktik danışmanları tanıttı.
Eylül ayında yasa tasarısının sunulduğu sırada, Ulusal Suç Ajansı genel müdürü Graeme Biggar, “Yerli ve uluslararası suçlular İngiltere şirket yapılarını kötüye kullanarak suç ve yolsuzluk gelirlerini yıllardır aklıyor ve giderek daha fazla kripto para birimi kullanıyor. Bu uzun zamandır beklenen ve çok memnuniyetle karşılanan reformlar, bize hem suç hem de yolsuzlukla mücadelede yardımcı olacak” ifadelerini kullanmıştı.
Lordlar Kamarası'nın onayı, yasa tasarısının yasalaşmadan önce son aşamalar için Avam Kamarası'na geri dönmesi anlamına geliyor. Her iki meclis belge üzerinde anlaştığında bunun yasaya dönüşmesi için kralın imzası gerekiyor. Tasarı, bir anlaşmaya varılana kadar Parlamento odaları arasında ileri geri gönderilebilir.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video