Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

GEMINI’DAN DGC’YE MİLYAR DOLARLIK DAVA

Gemini

ABD merkezli kripto para borsası Gemini; Digital Currency Group ve CEO’su Barry Silbert’e dava açtı.

Gemini’ın kurucu ortağı Cameron Winklevoss, dün akşam saatlerinde yaptığı açıklamada, “Barry sadece DCG ve Genesis’in alacaklılara karşı dolandırıcılığının mimarı ve beyni olmakla kalmamış, aynı zamanda bu dolandırıcılığın gerçekleştirilmesinde doğrudan ve kişisel olarak yer almıştır.” ifadelerini kullandı.
Winklevoss, Silbert’in Genesis’in iflas ettiğini bilmesine rağmen yalanlarla kendilerini sürekli oyaladığını ileri sürüyor.

Ne olmuştu?

Geçen yıl kripto para sektöründe iflas eden birçok şirketten biri de Digital Currency Group’un bünyesindeki Genesis’ti. Genesis, aynı zamanda Gemini’ın kullanıcılarına kripto paraları üzerinden faiz geliri sunmak için yararlandığı iş ortağıydı. Genesis’in iflası, Gemini’ın 232 bin kullanıcısına ait olan kripto paraların akıbetini de belirsiz kıldı. Gemini, Genesis’in 1.1 milyar dolarlık kripto parayı iade etmediğini savunuyor.
Gemini, “Gemini Earn” programını sonlandırırken Digital Currency Group ve CEO’su Barry Silbert ile aralarındaki gerilim, yaklaşık olarak 1.5 yıldır devam ediyor. Bu arada SEC de ocak ayında Genesis ve Gemini’ı yatırım sözleşmesi niteliğindeki varlıkların kayıt dışı satışından dolayı dava etmişti.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video