Temmuz 20, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

GARY GENSLER, BINANCE’İN DANIŞMANI ÇIKTI!

Gary

Gary Gensler ve Binance CEO’su 2019’da yüz yüze görüşüp Binance ABD’yi açmayı tartışmış.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Binance’e açtığı davanın etkileri kripto para piyasalarında ve haber akışında sıcaklığını korurken Binance’in avukatlarından farklı bir talep geldi.
Binance’in avukatları, SEC’nin açtığı dava sonrası mahkemeye sundukları taleplerinde SEC Başkanı Gary Gensler’ın davadan çıkarılmasını talep etti.
Binance’in avukatları Gensler’ın SEC başkanı olmadan önce Binance’de danışman olarak çalışmak için başvuru yaptığını, Gensler’ın gayri resmi danışman olarak Binance CEO’suyla çalışmakta bir beis görmediğini bunun SEC tarafından mahkemeye sunulan bazı belgelerle de doğrulandığını ifade etti.
Avukatın sunduğu belgelere göre Binance’in danışmanı, Binance CEO’su Changpeng Zhao ve Gary Gensler Mart 2019’da Japonya’da yüz yüze bir öğle yemeği yedi ve burada BNB token'ını ve Binance’in ABD’de bir borsa açması fikrini görüştüler.
Binance’in avukatı bu nedenlerle Gary Gensler’ın söz konusu davadan ve Binance ile ilgili herhangi bir karar alma sürecinden çıkarılması gerektiğini ifade etti. Binance avukatı, Gensler’ın söz konusu danışmanlık dönemlerine ilişkin muhtemel bir tanık olduğu göz önüne alındığında buradaki çıkar çatışmaları Gensler’ın çekilmesi gerektirir diye yazdı.
Gensler’ın 2019’da Mali Hizmetler Komitesi önünde verdiği ifadesinin bir kopyasını da tavsiye için Zhao’ya ilettiği iddia edildi.
Avukatlar Gensler’ın davadan çekilip çekilmeyeceğinin henüz doğrulanmadığını belirtti.
Binance ve SEC arasındaki davada ilk kozlar 13 Haziran’da paylaşılacak. Bu ilk duruşmada SEC’nin Binance US’nin varlıklarını dondurma talebi karara bağlanacak.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video