Temmuz 20, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para NFT

FBI’DAN KİMLİK AVI DOLANDIRICILIĞINA DAİR AÇIKLAMALAR

FBI

Dijital varlık dünyası, yatırımcılar ve sanatçılar için büyük fırsatlar sunarken, maalesef dolandırıcılar için de bir oyun alanı haline geldi. Amerika Birleşik Devletleri Federal Soruşturma Bürosu ( FBI ), sosyal medya hesap korsanları ve kimlik avı dolandırıcılığına karşı kripto para ve NFT kullanıcılarını uyardı.

Amerika Birleşik Devletleri’nin güvenlik güçlerinden FBI, sosyal medya kullanıcılarının ve dijital varlık sahiplerinin son zamanlarda artan bir tehlikeye karşı uyardı. Kripto para birimleri ve NFT‘ler alanında faaliyet gösteren kullanıcılar, kimlik avı dolandırıcılığına ve hesap korsanlığına karşı uyarıldı.
Korsanlar, yasal NFT geliştiricileri veya kripto para borsaları gibi davranarak kullanıcıları kandırmakta ve sahte web sitelerine yönlendirmektedir. Bunlar, gerçek projelere veya platformlara benzer tasarlanmış, ancak kullanıcının fonlarını veya varlıklarını çalmak için tasarlanmış tuzaklar içermektedir.
Bu dolandırıcılık girişimleri iki ana yöntemle yürütülüyor. İlk olarak, kullanıcının cüzdanını bağlamasını talep ederek fonları boşaltan sahte akıllı sözleşmeler kullanılıyor. İkinci olarak, daha karmaşık hilelerle kullanıcıların cüzdanlarına erişim sağlanıp varlıkları çalınabiliyor. Kısa bir süre önce yapılan resmî açıklamada, FBI kullanıcıları bu tür dolandırıcılık faaliyetlerine karşı uyanık olmaya çağırdı. Yapılan duyuruda, bu tür dolandırıcılık yöntemlerinin artış gösterdiği ve mağdurların sayısının hızla arttığı belirtildi.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video