Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

DİKKAT, KRIPTO PARA HIRSIZLARI İŞİN ÇİVİSİNİ ÇIKARDI

hırsız

Kanada polisi, kendilerini polis veya devlet görevlisi olarak tanıtan hırsızların kripto yatırımcılarının evlerine soygun gerçekleştirdiğini belirterek vatandaşları uyardı.

Kanada Kraliyet Atlı Polis Teşkilatı 19 Temmuz tarihinde resmi web sitesi üzerinden yayınladığı uyarıda, son günlerde kendilerini polis, kamu görevlisi veya kargo elemanı gibi çeşitli unvanlarla tanıtan hırsızların büyük miktarda kripto para yatırımı olan kişilerin evlerini hedef aldığı soygunların revaçta olduğunu belirtti.
Bu kapsamda geçtiğimiz yıl birkaç olaya müdahale etmek zorunda kaldıklarını bildiren yetkililer, faillerin mağdurları kandırarak evlerine girdikten sonra kripto para cüzdanlarına dair önemli bilgileri ele geçirmeye çalıştığını ifade etti. Ayrıca ilgili olayların Delta ve Richmond Hill şehirlerinde yaşandığı da öğrenildi.
Müdahalelerde sanıklardan birinin ele geçirildiği ve gerekli suçlamaların yapıldığı da verilen ayrıntılar arasında yer aldı.
Delta Polis Araştırma Hizmetleri Başçavuşu Jill Long, konu hakkında şu yorumda bulundu:

Şüpheliler mağdurların kripto para yatırımlarından haberdar gibi duruyorlar. Onların yaşadıkları yerleri biliyorlar ve eylem alıyorlar.

Yetkiler şimdiye kadar müdahale edilen olaylarda benzer yöntemlerin izlendiğini ve çalınan tutarların büyük olduğunu söylemek dışında ek bir ayrıntı vermedi.
Bunun yanı sıra şüpheli durumlarda yetkililerin aranması ve mal varlıklarına dair detayların herkesle paylaşılmaması konusunda da uyarıda bulunuldu.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video