Haziran 24, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

ASYA ÜLKESİ, ULUSAL KRIPTO PARA BORSASINI HAYATA GEÇİRDİ

borsasını

Endonezya Emtia Vadeli İşlemleri Ticareti Düzenleme Kurumu (Bappebti) çeşitli gecikmelerin ardından ülkenin milli kripto para borsasının başlatıldığını duyurdu.

Bappebti yakın zamanda resmi web sitesi üzerinde yayınladığı bildiride, uzun zamandır beklenilen ülkenin milli kripto para borsasının 17 Temmuz’dan bu yana yayın halinde olduğunu açıkladı.
Bappebti Başkanı Didid Noordiatmoko konu ile ilgili yaptığı açıklamada, borsaların, takas odalarının ve kripto saklama hizmet sağlayıcılarının kurulmasının hükümetin bu alana dair yasal netliği garanti etme çabalarının bir göstergesi olduğunu söyledi. Başkan Noordiatmoko, açılan borsa ile birlikte yerel kripto sektörünün sorunsuz ilerlemesinin ve kripto ile ilişikli risklerin minimize edilmesinin amaçlandığını da ifade etti.
Borsanın aynı zamanda kripto para birimi yatırımcılarının güvenli bir şekilde yatırımlarına ve ticaretlerine devam edebilmesi için açıldığı dile getirilirken bu proje ile hükümetin adil bir kripto para ekosistemi yaratma gayesinin görüldüğü söylendi.
Borsanın işletmesinde Endonezya Finansal Hizmetler Otoritesi (OJK), Endonezya Merkez Bankası (BI) ve Maliye Bakanlığı’nın birlikte çalışacağı belirtildi.
Endonezya’da kripto para birimlerinin bir ödeme aracı olarak kullanılması yasak olsa da vatandaşların ticaret yapmasına izin veriliyor. Haziran ayı itibariyle Endonezya’da 17,54 milyon vatandaşın kripto para yatırımı bulunuyor.
Endonezya Ticaret Bakan geçtiğimiz şubat ayında gecikmelere uğrayan kripto para borsasını haziran ayına kadar açmayı hedeflediklerini belirtmişti. Ancak görünen o ki söz konusu tarih tekrar gecikme yaşadı ve borsa temmuz ayında başladı.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video